Nasze projekty

Tomasz Rożek rozprawia się z faktami i mitami o koronawirusie z Wuhan

Dlaczego panika jest czasem gorsza od samego zachorowania oraz dlaczego lekka zima spadła nam z nieba - o tym m.in. mówi Tomasz Rożek, odnosząc się do rosnącego niepokoju w sprawie epidemii koronawirusa z Wuhan.

Reklama

W najnowszym odcinku swojego vloga „Nauka To lubię” Tomasz Rożek porządkuje informacje dotyczące koronawirusa z Wuhan oraz krótko rozprawia się z mitami panującymi na temat wirusów w ogóle. Podkreśla m.in. że tym, co może zahamować obecny rozwój jego epidemii w Europie może być gwałtowne ocieplenie wiosenne, ponieważ wirusy szybciej giną w cieple, zaś lepiej przeżywają na mrozie. Przypomina także, że wirusy potrzebują wilgotności żeby się przenosić i żyć, więc na przykład noszenie przez osobę zdrową maseczki na ustach może tylko zwiększyć groźbę zakażenia. – Maseczki zakładamy osobom chorym i zarażającym, aby nie zarażały – mówi naukowiec. 

Wymienia również sposoby prewencji, które już teraz powinniśmy wszyscy zastosować, takie jak mycie rąk po każdym kichnięciu, wyjściu z toalety czy powrocie z miejsca publicznego, regularne mycie blatów i stołów, nie wychodzić z domu gdy jesteśmy przeziębieni (kichamy, mamy katar, boli nas gardło). 

Więcej porad i wyjaśnień w filmie poniżej:

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

 

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę