Nasze projekty
fot. Jackson David/unsplash.com

Stwórz przestrzeń pokoju wokół siebie

"Mam nadzieję, że w tych wszystkich sytuacjach, gdzie trzeba, aby pokój zaistniał, cofniemy się do momentu, w którym go zabrakło i pomimo tego, co się wydarzyło, będziemy tworzyli przestrzeń pokoju na nowo" - mówi w swoim ostatnim vlogu Ks. Michał Olszewski SCJ.

Reklama

Ksiądz Michał Olszewski SCJ w swoim ostatnim filmie na Youtubie „VLOG JEDNO SŁOWO – Nie przyjmą” nawiązując do fragmentu Ewangelii „Jeśli w jakimś miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich.” (Mk 6,7-13) postanowił przyjrzeć się słowu „pokój”.

„Szukając pokoju trzeba się cofnąć do momentu, w którym został odrzucony”

Jeżeli my dzisiaj mamy deficyt pokoju społecznego, rodzinnego, w relacjach, w pracy, w szkole, we wspólnocie kościoła, to znaczy, że ktoś z tym pokojem wyszedł, a my ten pokój odrzuciliśmy albo my wyszliśmy z pokojem do kogoś, a ten pokój został odrzucony, nieprzyjęty. To zawsze jest sytuacja, w której, ktoś tego pokoju nie przyjął albo nie dał od siebie – zaznacza ksiądz Michał.

Jaka jest recepta na to? Mówi o tym papież Franciszek w Encyklice Fratelli Tutti. Szukając pokoju trzeba się cofnąć do momentu, w którym został odrzucony. Jednak nie na zasadzie udawania, że nie został odrzucony, że ta sytuacja nie miała miejsca. Tylko stanieniem w prawdzie z powodem odrzucenia tego pokoju i budowanie go na nowo, pomimo tego co się wydarzyło – dodał.

Reklama

pa, YouTube/Stacja7

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę