Nasze projekty
Fot. YouTube/Mt 5,14

„Czas to miłość, nie żałuj go!” Gabi Gąsior w utworze inspirowanym nauką kard. Wyszyńskiego

"Chcieliśmy pokazać, że się różnimy, każdy z nas dźwiga inny bagaż doświadczeń, a jednak każdy z wezwany jest do pomagania innym" - mówi Gabi Gąsior o swojej piosence inspirowanej słowami kard. Wyszyńskiego.

Reklama

Piosenka „Czas to miłość” powstała z tekstów i fragmentów wypowiedzi kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wybrałam te, które poruszają mnie najbardziej, bo dotyczą wspólnotowości, życia razem – jedni dla drugich. Nauka w nich zawarta jest ewangeliczna i ponadczasowa a wspólnym mianownikiem jest nadzieja i wiara w ludzi – wyjaśnia Gabi Gąsior.

Teledysk utworu przede wszystkim podkreśla wielopokoleniowość i ludzką różnorodność. Służyło temu zaproszenie tancerzy prezentujących różne style: taniec towarzyski, breakdance i balet współczesny. Chcieliśmy pokazać, że się różnimy, każdy z nas dźwiga inny bagaż doświadczeń, a jednak każdy z wezwany jest do pomagania innym, do tego, by „podać drugiemu w potrzebie kubek świeżej wody”, do czego nieprzerwanie i ponadczasowo wzywa nas Prymas Tysiąclecia – mówi wokalistka. Dodaje, że jej pragnieniem było stworzyć utwór radosny, lekki. Tak, aby po jego przesłuchaniu chciało się nucić refren z tym wymownym przesłaniem „czas to miłość”.

Gabi Gąsior wyjaśnia, że utwór to także konkretne finansowe wsparcie „Mostu do Nieba”, pierwszego dziecięcego hospicjum na Litwie, powstałego z inicjatywy siostry Michaeli Rak w Wilnie. Chciałam także, by za słowem mogło pójść działanie, stąd moje zaangażowanie w akcję – wyjaśnia.

Reklama

Słowa Prymasa Wyszyńskiego wciąż inspirują wielu artystów. W dniu beatyfikacji Matki Czackiej i kard. Wyszyńskiego na Jasnej Górze będzie można wysłuchać utworów opowiadających naukę prymasa, które wyśpiewają Darek Malejonek, Kasia Malejonek, Marika oraz Natalia Kawalec. Szczegóły dostępne są TUTAJ.

Reklama

Posłuchaj utworu Gabi Gąsior „Czas to miłość”:

zś/Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę