Jej bajka urzekła o. Adama Szustaka. Siostra Ania rusza z “Piernikowymi bajkami” na Stacji7
Za górami, za lasami, za siedmioma dolinami, w państwie zwanym Piernikami… wspólnie z siostrą Anną Walaszek zapraszamy do krainy, w której rządzi piękna opowieść i siła wyobraźni. Dziś wieczorem premiera „Piernikowych bajek”, wyprodukowanych wspólnie ze Stacją7
Polub nas na Facebooku!
Niecodzienny talent siostry Ani odkrył kilka lat temu o. Adam Szustak, który podczas rekolekcji namówił siostrę do opowiedzenia jednej z bajek w swoim vlogu. Opowieść o zmaganiach Pierników z Kwasami stała się przyczynkiem do nagrania całej serii.
W kolejnych odcinkach poznamy m.in. historię Grzesia elektryka, przejdziemy się po Wiosce-trosce i zmierzymy się z Kryzysami, posłuchamy historii o Kropelce wody, a także zajrzymy do… kurnika. Praca z kurami-statystami na planie zdjęciowym była doświadczeniem, które na długo zapadło w pamięć ekipie Stacji7.
Nowe odcinki „Piernikowych bajek” w każdy wtorek i piątek o godz. 19.00 na Stacji7
Jak rodzynki
Bajki siostry ze Zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi (FMM) klimatem przypominają baśnie Andersena. Dzieci znajdą w nich morał i szczęśliwe zakończenie, a dorośli co nieco do głębszego przemyślenia. Taki był również zamysł samej autorki, aby pomyśleć o tym, co najważniejsze. Wartościowych treści w “Piernikowych bajkach” jest jak rodzynek w drożdżowym cieście. Uważni słuchacze bez trudu odnajdą liczne nawiązania do Ewangelii, życia wiecznego, a także kilka pięknych słów o odpowiedzialności, przebaczeniu, radości, a nawet… nie przejadaniu się. Zakonna legenda głosi, że jedna z bajek powstała na zamówienie siostry przełożonej, która chciała przypomnieć współsiostrom, że w Święta nie należy przesadzać ze słodkościami.
Bajkowe Łabunie
Bajkowe plenery, które będzie można zobaczyć w kolejnych odcinkach tej serii, to otoczenie zabytkowego, XVIII-wiecznego pałacu w Łabuniach, gdzie siostry franciszkanki prowadzą dom zgromadzeniowy i rekolekcyjny. Pałac, otoczony łanami zbóż, pięknym parkiem oraz zabudowaniami gospodarczymi, w których zakamarkach powstawały kolejne odcinki, pamięta czasy świetności szlacheckich rodów z epoki I Rzeczpospolitej.