Niecodzienny talent siostry Ani odkrył kilka lat temu o. Adam Szustak, który podczas rekolekcji namówił siostrę do opowiedzenia jednej z bajek w swoim vlogu. Opowieść o zmaganiach Pierników z Kwasami stała się przyczynkiem do nagrania całej serii.
W kolejnych odcinkach poznamy m.in. historię Grzesia elektryka, przejdziemy się po Wiosce-trosce i zmierzymy się z Kryzysami, posłuchamy historii o Kropelce wody, a także zajrzymy do… kurnika. Praca z kurami-statystami na planie zdjęciowym była doświadczeniem, które na długo zapadło w pamięć ekipie Stacji7.
Nowe odcinki „Piernikowych bajek” w każdy wtorek i piątek o godz. 19.00 na Stacji7
Jak rodzynki
Bajki siostry ze Zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi (FMM) klimatem przypominają baśnie Andersena. Dzieci znajdą w nich morał i szczęśliwe zakończenie, a dorośli co nieco do głębszego przemyślenia. Taki był również zamysł samej autorki, aby pomyśleć o tym, co najważniejsze. Wartościowych treści w „Piernikowych bajkach” jest jak rodzynek w drożdżowym cieście. Uważni słuchacze bez trudu odnajdą liczne nawiązania do Ewangelii, życia wiecznego, a także kilka pięknych słów o odpowiedzialności, przebaczeniu, radości, a nawet… nie przejadaniu się. Zakonna legenda głosi, że jedna z bajek powstała na zamówienie siostry przełożonej, która chciała przypomnieć współsiostrom, że w Święta nie należy przesadzać ze słodkościami.
Bajkowe Łabunie
Bajkowe plenery, które będzie można zobaczyć w kolejnych odcinkach tej serii, to otoczenie zabytkowego, XVIII-wiecznego pałacu w Łabuniach, gdzie siostry franciszkanki prowadzą dom zgromadzeniowy i rekolekcyjny. Pałac, otoczony łanami zbóż, pięknym parkiem oraz zabudowaniami gospodarczymi, w których zakamarkach powstawały kolejne odcinki, pamięta czasy świetności szlacheckich rodów z epoki I Rzeczpospolitej.
Przeczytaj również
„Piernikowe bajki” w każdy wtorek i piątek o godz. 19.00 na Stacji7