fot. Jasna Góra News/Twitter.com

Pielgrzymki: elbląska, bielsko-żywiecka, ełcka i krakowska dotarły na Jasną Górę!

Dziś dwie pielgrzymki „długodystansowe”, czyli z odległych północnych zakątków Polski i dwie z południa dotarły na Jasną Górę. Do Częstochowy wkroczyli pątnicy: z diec. elbląskiej, ełckiej oraz diecezji bielsko-żywieckiej, a także Archidiecezji Krakowskiej.

Reklama

Archidiecezja Krakowska

Modlitwę za Kościół powszechny, Ojca Świętego a także za Ojczyznę, by budowała na Bogu, tradycyjnie przynieśli na Jasną Górę uczestnicy pieszej pielgrzymki krakowskiej. Pod przewodnictwem nowego koordynatora w 9 niezależnych wspólnotach, podążając różnymi drogami, dotarło ponad 3 tys. osób.

Diecezja Ełcka i Bielsko-Żywiecka

Więcej młodych – to w pielgrzymce ełckiej, więcej rodzin, także z dziećmi – to w pielgrzymce bielsko- żywieckiej. Pielgrzymi ełccy podjęli refleksję i modlitwę, by „troską otoczyć każde życie”. Pątnicy z diecezji bielsko – żywieckiej prosili o pokój w rodzinach, w Polsce i na świecie. Wśród niesionych intencji były i te za ofiary i poszkodowanych w nawałnicach i powodziach.

Pielgrzymka z Elbląga

„Królowo Polski, przyrzekamy”- Piesza Pielgrzymka Elbląska wraz z Rowerową już na Jasnej Górze. Był to czas przygotowania do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Pielgrzymki poznawali ojczystą historię, 1 VIII oddali hołd Powstańcom Warszawskim, a na włocławskiej tamie bł. ks. Jerzemu Popiełuszce – czytamy na Twitterze.

kw/KAI/JasnaGóraNews/Stacja7

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę