Nasze projekty

54 dni Różańca za Polskę. Rusza narodowa Nowenna Pompejańska

Dziś rozpoczęła się ogólnopolska modlitwa Nowenną Pompejańską w intencji odrodzenia wiary w Polsce. Nowenna rozpoczęta dziś zakończy się 11 listopada - w 100-lecie odzyskania Niepodległości i polega na codziennym odmówieniu 3 części Różańca.

Reklama

– Naszej Ojczyźnie bardzo potrzeba modlitwy i pokuty. Matka Boża wielokrotnie w różnych objawieniach prosiła o odmawianie Różańca zapewniając, że to może uratować świat – mówi jeden z pomysłodawców akcji modlitewnej, salezjanin ks. Dominik Chmielewski. 

W prostym pomyśle chodzi o to, by właśnie 19 września rozpocząć codzienne odmawianie 3 części Różańca właśnie w intencji odnowienia wiary w Polsce. Różaniec odmawiany jest indywidualnie przez wszystkich, którzy zechcą podjąć takie wyzwanie modlitewne. 

Inicjatywę wsparło wiele katolickich wspólnot i stowarzyszeń, m.in. Mężczyźni św. Józefa, Wojownicy Maryi, Zakon Rycerzy Jana Pawła II. Zachęca do niej również raper TAU, Grzegorz Kasjaniuk z sanktuarium w Gietrzwałdzie czy o. Daniel Galus. 

Reklama
Reklama

Dla uczestników tej modlitwy została uruchomiona specjalna strona na Facebooku >>Nowenna Pompejańska za Ojczyznę na 100-lecie odzyskania Niepodległości 


Jak odmawiać Nowennę Pompejańską?

Przez 54 dni odmawiamy 3 części Różańca świętego. Na początku odmawiania danego dnia wymieniamy intencję modlitwy, codziennie tę sąmą. Kończymy wezwaniem do Matki Bożej: przez pierwszych 27 dni to wezwanie błagalne, przez kolejnych 27 – dziękczynne. 

Reklama
Reklama

Szerszy opis znajdziesz tutaj  >> Jak odmawiać Nowennę Pompejańską

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę