Nasze projekty

ŚDM: sukces akcji krwiodawczej w Wieliczce

Sukcesem zakończyła się akcja krwiodawstwa z okazji Światowych Dni Młodzieży przeprowadzona w wielickiej kopalni soli. Od 82 krwiodawców zebrano 37 litrów krwi. Na akcję krwiodawstwa przybyli zarówno pracownicy kopalni z rodzinami, jak i wieliczanie. Nie zabrakło także dawców z Krakowa, Jankówki, Przechowa czy Myślenic.

Reklama

Krew oddało 37 górników z Kopalni Soli „Wieliczka”. „Oddaję krew od dłuższego czasu, jednak bardzo cieszy, że akcja włącza się tym razem jakoś w wymiar Światowych Dni Młodzieży. Oddanie krwi nie boli, a bardzo można pomóc innym ludziom” – mówił Filip Jarek, pracujący w kopalni.

„Oddałam już w sumie 66 litrów i cieszę się, że nadal mogę się dzielić z innymi. Chciałabym do ‘stówki’ dotrwać” – przyznała inna uczestniczka akcji, Krystyna Siekierska z Krakowa. Warto zaznaczyć, że bardzo licznie na akcję odpowiedzieli górnicy spod Olkusza – z kopalni cynku i ołowiu w Bukownie przyjechała kilkunastosobowa grupa dawców.

„82 krwiodawców podczas jednej zbiórki to duża liczba, cieszymy się z takiego zainteresowania krwiodawstwem” – powiedział Adam Gawlik, przewodniczący MK NSZZ Solidarność Kopalni Soli „Wieliczka”.

Reklama

Akcję wsparła Kopalnia Soli „Wieliczka” i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Każdy z krwiodawców otrzymał bilet na Trasę Górniczą – niektórzy wyruszyli w podróż po kopalni od razu po oddaniu krwi.

„’Jeśli chcesz żyć dla siebie, trzeba, abyś żył dla innych’ – te słowa doskonale oddają ideę naszej akcji. Oddając krew, ratujemy czyjeś życie i stajemy się przykładem dla niezdecydowanych. Oddając krew, żywimy również nadzieję, że jeśli pewnego dnia sami będziemy w potrzebie, ktoś odda ją nam” – podsumował inicjatywę prezes zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna, Damian Konieczny.


luk / Wieliczka

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite