Nasze projekty

ŚDM: cotygodniowe nabożeństwa w Brzegach

W niedzielny wieczór na Campus Misericordiae odprawiono pierwsze z cyklu nabożeństw, które będą się odbywać w tym miejscu co tydzień aż do Światowych Dni Młodzieży. Modlitwa zgromadziła m.in. wolontariuszy ŚDM, turystów z różnych stron Polski oraz mieszkańców okolicznych parafii.

Reklama

Jak podkreślił współorganizator wydarzenia, o. Mariusz Tabor z parafii św. Franciszka z Asyżu w Wieliczce, jest ono kolejną częścią fundamentu odpowiednich, lokalnych duchowych przygotowań do wydarzeń centralnych Światowych Dni Młodzieży w Polsce.

„Takie spotkania są nieodłącznym elementem oczekiwania na ŚDM. By otworzyć się na to, co Pan Bóg dla nas przygotowuje. Poza tym, nabożeństwa majowe czy czerwcowe odchodzą niestety do lamusa. Młodzież często ich nie kojarzy – jest to zatem też dobra okazja, by pokazać i odświeżyć ich wartość” – powiedział ks. Tabor.

Magdalena Golonka z Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka zwraca uwagę, że na Campus Misericordiae coraz częściej widać osoby, które przybywają tam i modlą się. „Wspólnie z wolontariuszami ŚDM z Wieliczki uznaliśmy więc, że takie oficjalne spotkania modlitewne będą dobrym pomysłem na przygotowanie tego miejsca na pielgrzymów z całego świata” – dodaje Golonka.

Reklama

Przybyli na nabożeństwo majowe na Campus Misericordiae przyznali, że modlitwa przy Krzyżu ŚDM przypomina im majówki sprzed kilkudziesiąciu lat, odprawiane przy kapliczkach czy krzyżach. „Jesteśmy wiekowe, więc może się tu wśród tych tłumów nie dostaniemy osobiście w lipcu, ale poczujemy tę atmosferę radości młodych już teraz” – powiedziała Maria Józefek z Kokotowa, która na nabożeństwo przyjechała wraz z sąsiadką.

Śpiewy podczas nabożeństwa prowadziła schola z parafii w Strumianach oraz grupa muzyczna o. Tabora. Nie zabrakło piosenek nowoczesnych, jak i tradycyjnych pieśni liturgicznych. Prowadzący modlitwę ks. Piotr Burtan z parafii św. Klemensa odczytał również „Akt zawierzenia młodzieży Matce Bożej” ze Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie w 1991 r. Modlitwy zakończył „Apel Jasnogórski”.

Kolejne nabożeństwa majowe na Campus Misericordiae odbędą się w dniu 8, 15, 22 i 29 maja o godz. 20.00. Modlitewne spotkania potrwają do sobotniego czuwania z Ojcem Świętym oraz Mszy Posłania, czyli wydarzeń, które odbędą się na Campus Misericordiae już podczas ŚDM 2016.

Reklama

luk / Kraków

wklejkaNIEZBEDNIK

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite