Nasze projekty

Duże zainteresowanie Światowymi Dniami Młodzieży

Cieszymy się, bo jest duża odpowiedź młodzieży z całego świata – powiedział dziś KAI kard. Dziwisz pytany o stan przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W przerwie obrad biskupów na Jasnej Górze metropolita krakowski wyraził nadzieję, że dopiszą także polscy uczestnicy lipcowego wydarzenia.

Reklama

Przygotowania do papieskiej wizyty i Światowych Dni Młodzieży były głównym tematem spotkania Rady Biskupów Diecezjalnych w jasnogórskim klasztorze.

Kard. Dziwisz zapewnił, że organizatorzy ŚDM są w dobrym punkcie przygotowań, a program wykonywany jest zgodnie z założeniami przyjętymi dwa lata temu. Podkreślił, że nie ma większych przeszkód związanych z dwoma głównymi miejscami uroczystości, a więc zarówno z Polami Miłosierdzia w Brzegach, jak i krakowskimi Błoniami.

„Cieszymy się, bo jest duża odpowiedź młodzieży z całego świata. Pragną przyjechać, pragną zwiedzić miejsce urodzenia Ojca Świętego, kulturę i Kościół polski – powiedział KAI kard. Dziwisz. – Mamy nadzieję, że także młodzież polska odpowie pozytywnie, poczuje się gospodarzem i przyjmie z wielką radością młodzież z całego świata” – dodał metropolita krakowski.

Reklama
Reklama

W jego opinii lipcowe wydarzenie, zwłaszcza spotkanie z Franciszkiem, będzie wielkim świętem wiary. „Polska czeka na Ojca Świętego, bo również chciałaby go poznać z bliska, dotknąć jego miłości do człowieka, zwłaszcza do człowieka biednego, potrzebującego wsparcia” – stwierdził hierarcha.

Kard. Dziwisz wyraził też nadzieję, że lipcowe wydarzenie zaowocuje nie tylko wieloma przyjaźniami, ale także małżeństwami i powołaniami do życia zakonnego czy kapłańskiego.

Przygotowania do papieskiej wizyty i Światowych Dni Młodzieży są głównym tematem spotkania Rady Biskupów Diecezjalnych, które odbywa się w poniedziałek w klasztorze na Jasnej Górze. Jutro, 3 maja, biskupi dokonają aktu zawierzenia Polaków w kraju i za granicą z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Reklama
Reklama

Spotkanie Rady Biskupów Diecezjalnych odbywa się w przeddzień 3-majowych uroczystości ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.


it, tk / Częstochowa

Reklama

wklejkaNIEZBEDNIK

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite