Nasze projekty

Przed nami Noc Spadających Gwiazd

Nawet 100 spadających gwiazd na godzinę. Już dziś w nocy (12/13 sierpnia) będzie można obserwować maksimum roju perseidów, czyli mnóstwo meteorów sypiących się z gwiazdozbioru Perseusza.

Reklama

Na wspólne obserwacje jak co roku zaprasza warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Jak mówił Karol Wójcicki z Planetarium Niebo Kopernika, wydarzenie od lat przyciąga wielu chętnych. W Parku Odkrywców i na pobliskim skwerze Kahla zgromadzi się łącznie około 10 tysięcy mieszkańców Warszawy. Specjalnie na tę jedną noc zostaną wygaszone światła Centrum Nauki Kopernik, Stadionu Narodowego, warszawskich mostów i pobliskich parków.
 

Część imprezy związana z wypatrywaniem spadających gwiazd zaplanowana jest między godziną 21.00 a 2.00. w nocy. Karol Wójcicki uprzedza jednak, że warto wybrać się do Centrum jeszcze przed początkiem wydarzenia – choćby po to, by zająć sobie dobre miejsce.
 

Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji, m.in. możliwość obejrzenia kolekcji meteorytów jednego z najlepszych polskich poszukiwaczy tych kamieni, czy wysłuchania wystąpień specjalistów z całej Polski na temat zanieczyszczenia nieba światłem.
 

Reklama

Dzisiejsza impreza w Centrum Nauki Kopernik to największa w Europie nocna obserwacja gwiazd. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.kopernik.org.pl


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Aleksandra Kujawa/dabr

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę