fot. Kamil Bednarek/YoTube.com

„Ukraino jesteśmy z Tobą”. Kamil Bednarek i Dana Vynnytska we wzruszającej piosence

"Za plecami zło, strach tłumi serce, Twoje usta drżą. Ulice spływają łzą, miłość do Ciebie silniejsza niż broń". Wysłuchaj niezwykłej piosenki w wykonaniu Kamila Bednarka i Dany Vynnytskiej dedykowanej walczącym o wolność Ukraińcom. Dochód zebrany z piosenki zostanie przekazany na pomoc Ukrainie.

Reklama

Ona – Ukrainka, on – Polak, razem – artyści, którzy postanowili wesprzeć Ukraińców poprzez swoją muzykę. Razem nagrali utwór pt. „Nad zieloną milą”. Dochód zebrany z odtworzeń piosenki zostanie przekazany na pomoc Ukrainie.

Jestem mocno poruszony tym ze w tak krótkim czasie zaangażowało się do tego projektu tak wielu wspaniałych muzyków i artystów. Dana Tobie dziękuje za to ze w tak trudnych dla Ciebie chwilach poswieciłaś czas i tchnęłaś 100% miłości i emocji w ten utwór, który mam nadzieje dotrze do wielu ludzkich serc. Artyści mają wielką siłę jeśli chodzi o „słowo”. Niech to symboliczne (nad) zieloną miedzą będzie iskrą do działania, jedności i wrażliwości na dobro drugiego człowieka ! Ponad granicami ! Ponad strachem ! Łączmy się ! – napisał w opisie piosenki na YouTube Kamil Bednarek.

„Nie jesteś sama. Razem wiele zdołamy!”

Kiedy Dana dowiedziała sie o rozpoczęciu wojny, wpadła w rozpacz. Jej mąż z Polski, postanowił wrócić walczyć na Ukrainę. I choć artystka długo nie mogła się z tym pogodzić, zrozumiała, że tak trzeba – trzeba działać.

Reklama
Reklama

Nieważne kim jesteś, co robisz na codzień – dziś my wszyscy wspólnie walczymy w jednej sprawie. Chwilę później zadzwonił do mnie Kamil z propozycją stworzenia wspólnego utworu – dla podniesienia ludzi na duchu, dla wsparcia, dla wiary w lepsze jutro. Bardzo mi się spodobał ten pomysł i z radością dołączyłam do niego tak jak wiele innych Artystów – Jan Smoczyński, Agnieszka Musiał, Daga Gregorowicz, Kamil Siciak, Marcin Wyrostek, Olena Yeremenko, Mateusz Smoczyński, Mateusz Otremba. Dla mnie jako Ukrainki bardzo ważnym jest przesłanie tej piosenki – „Ukraino, my z Toboju” czyli „Ukraino jesteśmy z Tobą”. Nie jesteś sama. Razem wiele zdołamy! Dziękuję!” – napisała Dana Vynnytska

„Nad zieloną milą”

Tekst piosenki

Nad zieloną miedzą,
Wokół rozległa kraina mych snów. X2
Nad zieloną miedzą, Spotkamy siebie znów.

Zwrotka 1.
Pełna niepokoju noc,
choć oczy senne, jestem dla Ciebie tu.
Za plecami zło, strach tłumi serce,
Twoje usta drżą.
Ulice spływają łzą, miłość do Ciebie silniejsza niż broń.

Reklama
Reklama

Твої молитви омиють мене
ворог лісами в мені проросте
Тіло загоїться, страх відійде мова
моя у словах зацвіте

ref. Nad zieloną miedzą,
Wokół rozległa kraina mych snów.
Nad zieloną miedzą, Spotkamy siebie znów.

Zwrotka 2.
Ти по вернешся на земл
і свої скоро співатимуть нам солов’ї
чорне й азовське татарське
й кобзарське x 2

Reklama

Ukraino, my z Toboju Ukraino jesteśmy z Tobą x 4

ref. Nad zieloną miedzą,
Wokół rozległa kraina mych snów.
Nad zieloną miedzą,
Spotkamy siebie znów.

kw/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę