Nasze projekty

Takiego „Jezu ufam Tobie” jeszcze nie słyszeliście

Dla wszystkich stęsknionych za zwyczajnymi obchodami Świąt, dla potrzebujących nadziei i ufności w tych czasach - chór i orkiestra z sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie zaśpiewało w okienkach na YouTube pieśń "Jezu ufam Tobie" w wersji, której większość z nas nigdy nie słyszała.

Reklama

Autorem muzyki do tej wersji znanego wezwania do Jezusa Miłosiernego jest Mateusz Banasiuk – muzyk, kompozotor i dyrygent związany obecnie z sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie. Utwór został wykonany i nagrany w kilkudziesięciu miejscach jednocześnie: zarówno każdy członek orkiestry jak i chóru nagrywał sam swoją partię z własnego domu. 

W filmie wykorzystano wyłącznie nagrania nadesłane przez wykonawców zarejestrowane za pomocą telefonów i wbudowanych kamerek w laptopach. W postprodukcji nie wykorzystano żadnych dodatkowych instrumentów wirtualnych.

– piszą wykonawcy.

Reklama
Reklama

Wykonawcami utworu są Schola akademicka i orkiestra, które w zwykłych czasach posługują na liturgiach w Sanktuarium u ojców jezuitów na ul. Rakowieckiej w Warszawie. Teraz chcieli zrobić coś razem nie tylko z powodu świąt Wielkiejnocy, ale przede wszystkim aby sobie i słuchaczom dodać otuchy w niełatwych czasach. Jak czytamy na stronie Sanktuarium św. Andrzeja na Rakowieckiej zaśpiewali i zagrali „dla wszystkich stęsknionych za naszą scholą i orkiestrą, za pięknymi i uroczystymi – zwyczajnymi – obchodami Świąt; dla kochających piękną muzykę; dla potrzebujących miłosierdzia. Dla tych, którzy potrzebują nadziei i ufności w tych czasach… „. 

Tego trzeba posłuchać:

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę