Nasze projekty
Fot. Materiały prasowe

“On Miłością Jest” czyli wyjątkowy koncert pieśni wielkopostnych. Do posłuchania online!

"On Miłością Jest" to 90-minutowa uczta muzyczna oraz treści z tekstów źródłowych, które pozwalają na bliższe przeżycie czasu prowadzącego nas do świąt Wielkiej Nocy. Koncert został nagrany w podziemiach kamedulskich na warszawskich Bielanach.

Reklama

Utwory, które pomagają odnaleźć Miłość

Koncert pieśni wielkopostnych był wykonywany na żywo przez zespół Play&Pray po raz pierwszy w 2016 roku w kościele Braci Kapucynów w Krakowie. Wróciliśmy do aranży tradycyjnych pieśni pasyjnych wydając kolejną płytę „On Miłością Jest”. Na płycie znaleźć można 7 utworów aranżacji polskich pieśni pasyjnych i 2 autorskie pieśni – wyjaśniają członkowie zespołu.

Po 2 latach ograniczonych możliwości koncertowania w czasie pandemii, zespół powrócił z marzeniem o przedstawieniu szerokiej publiczności efektów swojej artystycznej pracy. Ich marzeniem stało się, aby w sposób profesjonalny zrealizować nagranie koncertu, podczas którego zespół wykona 9 pieśni pasyjnych ze swojego krążka. Chcemy, żeby nasze talenty, które oddaliśmy w całości Bogu i Jego chwale, a w tym konkretnym projekcie, dziękczynieniu za cierpienie Jezusa Chrystusa na Krzyżu, mogły do Was przemówić, a we wdzięczności za cierpienie – odnaleźć miłość – przyznaje zespół.

90-minutowa, muzyczna uczta

Dzięki uruchomionej zbiórce udało się zrealizować nagranie koncertu dostępnego w formie online. „On Miłością Jest” to 90-minutowa uczta muzyczna oraz treści z tekstów źródłowych, które pozwalają na bliższe przeżycie czasu prowadzącego nas do świąt Wielkiej Nocy. Koncert został nagrany w podziemiach kamedulskich na warszawskich Bielanach. Wierzymy, że profesjonalnie zorganizowane przedsięwzięcie, może być materiałem, który trafi do niejednego serca!

Reklama

Niektóre kompozycje sięgają VI i VII wieku jak np. utwór „Króla wznoszą się ramiona”, którego premiera odbędzie się niebawem, inne zaś są związane ze współczesnymi doświadczeniami artystów. Tak było w przypadku utworu „On Miłością Jest”. Piosenka powstała w pociągu relacji Zielona Góra-Rzeszów, niedługo po tym jak Kasia Blat – autorka tekstu i wokalista zespołu – poznała ludzi, którzy żyją z Bogiem i sama zapragnęła takiego życia. W miłości Bożej ona sama doświadczyła ukojenia, znalazła odpowiedź na nurtujące ja pytania. Bóg jest przy nas niezależnie od sytuacji w której się znajdujemy i grzechu którego doświadczamy – o tym jest piosenka „On miłością jest” – wyjaśniają artyści.

Play&Pray to zespół grający od 12 lat muzykę uwielbienia. Prowadzą koncerty i warsztaty w całej Polsce. W czerwcu 2018 zespół wydał swój debiutancki krążek „Królestwo”, który podbił serca środowisk chrześcijańskich.

Reklama

mat.prasowe,zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę