Nasze projekty

„Skarbonka Dobra” czyli jak drobnymi gestami wspomóc Hospicjum

"Skarbonka dobra" to niewielki kartonik, który każdy z nas może dostać i zapełniać go drobnymi oszczędnościami. A potem iść na pocztę i wysłać do s. Michaeli Rak na dokończenie budowy dziecięcego hospicjum na Litwie. Pierwszego w tym kraju!

Reklama

Do akcji już włączyły się tysiące osób w całej Polsce, które nie tylko samodzielnie odkładają drobne oszczędności, ale też zarażają pomysłem innych. 

Zbiórkom towarzyszą kiermasze z ciastami, piernikami i rysunkami dzieci, koncerty młodych talentów i wiele innych pomysłów. Wszystko po to, by pomóc dokończyć budowę pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie. – Ostatnio w trakcie kwesty w parafii przy ul. Olimpijskiej w Warszawie podszedł do nas ojciec z synkiem. Synek bardzo chciał mieć taką skarbonkę na swoje złotówki, ale po chwili wrócili: „Poproszę jeszcze kilka szablonów – powiedział ojciec. – Zabiorę do firmy. Syn mnie przekonał, że powinienem dać te skarbonki kolegom” – opowiadają organizatorzy akcji „Skarbonka Dobra” z Fundacji Aniołów Miłosierdzia. 

Jak dołączyć do Skarbonki dobra”? Wystarczy wejść na stronę Mostdonieba.pl i skorzystać z zakładki Skarbonka Dobra. Tam można pobrać szablon. Potem wkładamy sztywny papier do drukarki, ostrzymy nożyczki i uzbrajamy się w klej. Można też zamówić darmowy pięknie wydrukowany szablon (dla siebie, dla całej szkoły lub firmy) w Fundacji Aniołów Miłosierdzia (wystarczy napisać na adres [email protected]). Ci, którzy złożą swoją samodzielnie mogą dla ułatwienia skorzystać z filmiku instruktażowego:

Reklama

Organizatorzy radzą, by zbieranie do tej Skarbonki poprzedzić modlitwą: „BOŻE, NIE DAJ MI, BYM TRACIŁ OSZCZĘDZAJĄC, LECZ ZYSKIWAŁ ROZDZIELAJĄC”

Co dalej? Teraz zaczyna się prawdziwa walka. Reszta z zakupów, kieszonkowe od rodziców, drobne na lody, lizaka czy batonika… co z tym zrobić? Zachować dla siebie czy podarować chorym dzieciom? To Twoja decyzja i Twój eksperyment. Sprawdź co się dzieje w sercu, gdy oddajesz to, co masz komuś, kto jest w potrzebie. Jeśli masz konto na facebooku czy instagramie możesz zrobić zdjęcia z TWOJEJ AKCJI i zaprosić na stronę www.mostdonieba.pl. Możesz też zapytać nauczyciela czy nie zechciałby zrobić takiej akcji w szkole. Fundacja Aniołów Miłosierdzia przygotowała specjalny konspekt lekcji, która pomoże zaprzyjaźnić się ze słowem „jałmużna”.

Reklama

Nawet tak drobna pomoc będzie miała swój konkretny wymiar – właśnie od niej, od zwykłych 3 zł które podarowała pewna uboga kwiaciarka, zaczęła się budowa pierwszego na Litwie hospicjum dla dorosłych. Ono już działa i pomaga oraz wkrótce powiększy się o oddział hospicjum dla dzieci. O wszystkim opowiada s. Michaela Rak, która rozkręciła całą tę spiralę dobra.

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę