fot. Beckett Strong/Facebook

To zdjęcie poruszyło miliony serc! Mały chłopiec, który wygrał walkę z rakiem

Przeszedł bardzo długie i trudne leczenie... Ale zwyciężył! Dwa lata temu internet obiegło zdjęcie małego chłopca, wyczerpanego po kolejnej serii chemioterapii. Jak się czuje dzisiaj?

Reklama

W 2019 roku internet obiegło zdjęcie 4-letniego Becketta, który opiera się o toaletę, a obok towarzyszy mu starsza o rok siostra. Chłopiec wymiotował po kolejnej serii chemioterapii, ponieważ w 2018 roku zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną. Mama dzieci, Kaitlin Burge wyjaśniła wtedy, że opublikowane zdjęcie pokazuje, jak bardzo przeżywanie dzieciństwa z rakiem wpływa na całą rodzinę.

„Jedną rzeczą, której nie powiedzą wam na temat dziecięcego raka jest to, że dotyczy on całej rodziny. Często słyszycie o finansowych lub medycznych problemach, ale jak często spotykacie się ze zmaganiami rodzin z innymi dziećmi?” – pytała w poście na Facebooku.

„Ona zawsze się nim opiekuje”

Siostra Becketta widziała, jak jej braciszek trafiał z karetki na intensywną terapię i tuziny leków, które przyjmował.

Reklama

„Dlaczego zabraliśmy ze sobą jego siostrę i dlaczego widziała to wszystko w młodym wieku? Dzieci potrzebują wsparcia i nie powinny być trzymane na odległość od osoby chorej. Najważniejsze to pokazać, że dba się o nie bez względu na sytuację. (…) Wspierała go i opiekowała się nim, niezależnie od sytuacji. Do dziś są blisko. Ona zawsze się nim opiekuje” – pisała mama chłopca.

Jak się czuje chłopiec?

Po długotrwałym leczeniu, które nie zawsze dawało nadzieję, chłopiec pokonał chorobę. W sierpniu mama chłopca poinformowała, że 6-letni już Beckett czuje się dobrze, zakończył leczenie i poszedł w tym roku do szkoły.

Przeczytaj również

„3,5 roku chemioterapii każdego dnia. Dwukrotna ponowna nauka chodzenia. Dwukrotna utrata wszystkich włosów. Udało ci się” – napisała.

Reklama

kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Wspieraj nas - złóż darowiznę