Nasze projekty
Reklama
Fot. Fundacja Mam Marzenie/Facebook

Chora Hania spełniła swoje marzenie i spotkała się z papieżem. „To wzniosła chwila, którą zapamięta na długo”

"Kiedy papież Franciszek przyszedł do Hani, dał jej błogosławieństwo, a ona mogła wręczyć mu prezent, to towarzyszyło nam wszystkim ogromne wzruszenie". Poznaj historię Hani i jej niezwykłe marzenie!

Hania ma 10 lat i jest uśmiechniętą i nieco nieśmiałą dziewczynką. Pod koniec lutego 2021 roku zachorowała na guza mózgu. Jej największym marzeniem było spotkanie z papieżem Franciszkiem, które udało się zrealizować dzięki Fundacji Mam Marzenie.

Marzenie Hani udało się zrealizować pod koniec marca. Dzięki darczyńcom i organizatorom wyjazdu, marzenie Hani rozpoczęło się 28 marca lotem do Watykanu.

Hania cieszyła się na ten lot, ponieważ lubi podróże w powietrzu – relacjonuje Fundacja Mam Marzenie. Po przylocie do Rzymu, Hania i jej najbliżsi zostali ugoszczeni w Domu Polskim Jana Pawła II w Rzymie. Zaopiekowali się nami, ugościli, dzięki czemu mogliśmy się poczuć jak w domu. Na drugi dzień miała odbyć się audiencja z Ojcem Świętym, dlatego wszyscy udaliśmy się na odpoczynek przed tym ważnym dniem.

Reklama

Specjalna sukienka i niezwykły prezent dla papieża

Na spotkanie z papieżem Hania przygotowywała się dłuższy czas. Miała przygotowaną specjalnie uszytą na tę okazję sukienkę i przygotowała wyjątkowy prezent dla papieża – książkę napisaną przez jej dobrego przyjaciela, który przebiegł z Częstochowy do Rzymu w szczytnym celu – zbiórki na leczenie Hani. Dotarł tam, uczestnicząc w audiencji z Papieżem i przekazując mu list od Hani. Po całym wydarzeniu chłopak postanowił napisać książkę, którą teraz Dziewczynka chciała wręczyć Ojcu Świętemu.

Hania niecierpliwiła się, kiedy nastąpi spotkanie, jednak poprzedzone był ono audiencją, czytaniami zarówno Papieża Franciszka jak i pozostałych osób, z wielu krajów. Po zakończeniu audiencji Ojciec Święty, choć zdrowie mu nie dopisywało, poruszając się na wózku podjeżdżał do każdej osoby, błogosławił ją zamieniając przy okazji kilka słów.

„Wszystkim towarzyszyło ogromne wzruszenie”

W końcu nadszedł moment najważniejszy – spełnienia marzenia Hani. Kiedy to Papież Franciszek przyszedł do Hani, dał jej błogosławieństwo, a ona mogła wręczyć mu prezent, to towarzyszyło nam wszystkim ogromne wzruszenie. Była to wzniosła chwila, którą na pewno Dziewczynka zapamięta na długo!

Reklama

Po audiencji Hania, jej bliscy i goszczący ich brat zakonny spróbowali włoskiej pizzy i prawdziwych włoskich lodów. Hania miała okazję również zobaczyć panoramę Rzymu, a także kilka innych miejsc.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie w 2003 roku. Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność chcą dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

mammarzenie.org/Facebook, zś/Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę