Nasze projekty

Program spotkania na Polach Lednickich

Przedstawiamy progam XVII spotkania Lednica 2000. O Jan W. Góra OP: "Rok 2013 poświęcamy Bogu Ojcu. Pragniemy przeżywać prawdę o tym, że Bóg jest Ojcem, następnie, że my wszyscy mamy ojca oraz że kiedyś będziemy ojcami i matkami."

Reklama

Program spotkania na Polach Lednickich

Otwarcie Pól Lednickich – 8:00

Na recepcjach uczestnicy Spotkania otrzymają tegoroczne symbole Spotkania, a także śpiewnik i świecę.

Reklama

 

Możliwość spowiedzi – 10:00

Od godziny 10:00 otwarte będzie Pole Spowiedzi. Jak podkreślają młodzi, przybywający na Pola Lednickie, Sakrament Pokuty to często najważniejszy dla nich moment Spotkania. Spowiedź nad Lednicą jest więc nieodłącznym elementem tego wydarzenia. Godni podziwu, bo niezwykle zaangażowani w inicjatywę, księża cały dzień służą młodzieży. Tym samym spowiedź stała się jednym z bardzo ważnych i niezwykłych symboli Spotkań nad Lednicą.

Reklama

 

Anioł Pański 12:00

W samo południe młodzież na Polach Lednickich odmówi modlitwę Anioł Pański. Następnie zgromadzeni wysłuchają Konferencji i świadectw o Ojcostwie.

Reklama

 

Koronka do Bożego Miłosierdzia 15.00

Od lat jest prowadzona przez Siewców Lednicy. Ułożyli oni własną, niepowtarzalną melodię, która stała się popularna w całej Polsce. Podczas tej chwili modlitwy nie zabraknie Sióstr Pana Jezusa Miłosiernego, których przesłanie będzie szczególnie istotne w kontekście ubiegłorocznego Spotkania.

 

Wprowadzenie do Spotkania 16.00

Krótkie powitanie wygłosi tradycyjnie Ojciec Jan W. Góra. Tegoroczną myślą przewodnią będzie „promieniowanie ojcostwa”. Refleksja Ojca Jana Góry będzie oparta na szczególnej łasce, jaką było jego obcowanie z Janem Pawłem II.

 

Oficjalne rozpoczęcie Spotkania 17.00.

Przedstawienie gości: m.in. rektorów wyższych poznańskich uczelni, władz, duchowieństwa, sióstr zakonnych. Wraz z oficjalnym otwarciem, w uroczystej procesji pod Bramę-Rybę, przyniesione zostaną relikwie św. Wojciecha z Gniezna, a także Jana Pawła II – patrona spotkań młodzieży nad Lednicą(którego relikwie krwi są na stałe obecne w Ośrodku na Polach Lednickich).

 

Część pierwsza: Bóg jest Ojcem! 17.30

Pierwsza część Spotkania będzie się składać z Misterium o Miłości oraz spotkania z bł. Edmundem Bojanowskim. Misterium o Miłości będzie ilustracją przypowieści z Ewangelii św. Łukasza o Synu Marnotrawnym. Przedstawione w formie tańca i śpiewu ukaże wszystkim obecnym Boga jako kochającego Ojca. Przybyłe na Spotkanie Siostry Służebniczki przybliżą zgromadzonym postać i misję bł. Edmunda Bojanowskiego, który jako świecki stanu wolnego poświęcił życie na wychowaniu dzieci. Tworząc bezprecedensowe dzieło, dał schronienie i dom, żyjącym w ciężkich czasach zaborów dzieciom.

 

Msza Święta – 19.00

Jeden z głównych punktów Spotkania. Eucharystia nad Lednicą ma w tym roku wymiar szczególny. To uczta Ojca dla Syna. Co roku jest sprawowana przez ok. 2000 kapłanów.

Celebrans Mszy Świętej: Prymas Polski abp Józef Kowalczyk

Kazanie: bp Grzegorz Ryś

 

21:00 Część druga Ty masz ojca!

W tej części Spotkania chcemy zwrócić uwagę na dwa aspekty. Pierwszy z nich to pojednanie się z Ojcem. Młodzi przyjeżdżający na Lednicę stoją w obliczu różnych trudnych sytuacji: konfliktów, niezrozumienia, czy też braku ojcostwa. Każda z tych sytuacji wymaga pojednania, ale też niesie nadzieję, że nie jesteśmy sami. Drugi aspekt jaki chcemy przedstawić, to znaczenie Ojczyzny. Stąd procesja „chrześcijańskiej tradycji Ojców”. Z tego powodu w tym roku będziemy gościć delegację ze Szczepanowa, a w procesji zostanie uroczyście wprowadzone kopia Biblii Jakuba Wujka.

 

21:55 Przesłanie Papieża Franciszka

 

22:20 Ty sam będziesz ojcem!

Trzecia część Spotkania nad Lednicą mówi o przyszłości. Chcemy, aby wszyscy ci, którzy przybędą, wyjechali z przekonaniem i świadomą wizją dojrzałego Ojcostwa. Naszymi przewodnikami w tej części będą bł. Jan Paweł II oraz św. Józef.

 

22:50 Akt wyboru Chrystusa

 

23:20 Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

24:00 Przejście przez Bramę III Tysiąclecia

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę