7 pomysłów na Lednicę w domu
Już w tę sobotę czeka nas kolejne lednickie spotkanie młodych. Po raz pierwszy w historii nie będzie możliwości, by realnie spotkać się przy Bramie Rybie. Mimo to można ten dzień przeżyć w duchowej łączności z Lednicą. Oto 7 propozycji na spotkanie 6 czerwca.
1. Zaopatrz się w tegoroczny lednicki symbol – szkaplerz!
Każdego roku uczestnicy spotkania z Lednicy dostają mały prezent, nawiązujący do tematu spotkania. Były to już m.in. lednickie pierścienie, pieczęć czy np. symboliczny klucz do bram nieba. W tym roku przygotowano piękne lednickie szkaplerze z Matki Boskiej Lednickiej i wygrawerowanym z tyłu tematem przewodnim spotkania, hasłem „Cały Twój”. W czasie spotkania będzie także moment uroczystego przyjęcia poświęconych szkaplerzy.
Szkaplerz można zamówić za pośrednictwem sklepu lednickiego. Więcej informacji tutaj.
Możesz też przygotować inne lednickie symbole i założyć lednicką koszulkę, jeśli taką posiadasz.
2. Plakat lednicki: wydrukuj go lub ustaw na tapecie swojego telefonu/komputer
Przeczytaj również
Na lednickim plakacie znajduje się tegoroczne hasło spotkania, „Cały Twój” oraz sylwetka Maryi, która jest adresatką tych słów. Między swoimi rękami Matka Boża ma Hostię – pokazując, że to Jezus powinien być zawsze w centrum naszej uwagi. Dzięki przyjmowaniu sakramentu Eucharystii możemy być nieustannie w łączności z naszym Zbawicielem.
Plakat ten możecie wydrukować i powiesić w swoim pokoju lub ustawić na tapecie telefonu czy komputera. Będzie przypominał nie tylko o lednickim spotkaniu, ale także o jego najważniejszym przesłaniu. Plakat można pobrać na stronie Lednicy.
3. Zaproś znajomych z parafii i umówcie się na wspólne oglądanie transmisji
Z kim w tym roku wybrałbyś się nad jezioro lednickie? Zaproponuj wspólne oglądanie sobotniej transmisji. Jeśli macie możliwość, spotkajcie się w parafialnej salce (pamiętajcie o maseczkach) i w ten sposób spędźcie radosny czas w lednickiej atmosferze. Możecie też utworzyć na Facebooku parafialną grupę lednicką i spotkać się online, każdy w swoim domu.
4. Zrób miejsce na tańce
Trudno wyobrazić sobie Lednicę bez pełnego zaangażowania śpiewu i tańca. Zadbaj o kawałek podłogi do radosnych podskoków przy „Tak, tak, Panie” i „Ojcze prowadź mnie”. Jeśli nie będziesz mieć z kim zrobić „haczyków” czy innych gestów wymagających tańca w parze, wymyśl własną choreografię. Nie zapomnij nauczyć się najnowszej piosenki lednickiej – „Oddaję siebie”.
5. Przygotuj sprzęt do oglądania transmisji
Jest już dostępny link do transmisji. Miej pod ręką źródło prądu. Naładuj telefon! Jeśli uda Wam się oglądać transmisję grupowo, może postaracie się o rzutnik i ekran? Spotkanie będzie transmitowane w Telewizji Trwam, na YouTube Lednica2000 oraz Facebooku Lednica2000.
6. Zaplanuj czas na Lednicę
Sobota może okazać się dniem pełnym zabiegania i różnych obowiązków. Spróbuj w miarę możliwości załatwić jak najwięcej spraw do tego czasu. Transmisja rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15, a po konferencji (15:30) nastąpi przerwa. Potrwa ona aż do godziny 19. W tym czasie możesz jeszcze nadrobić kilka zadań, albo wypisać z konferencji kilka najważniejszych myśli w swoim kalendarzu czy notesie. A może zaprosicie na ten czas parafian i zatańczycie razem kilka lednickich tańców na powietrzu! Wykorzystaj ten czas tak, by móc później jak najbardziej skupić się na tym, co dzieje się nad jeziorem lednickim. Od godziny 19 aż do symbolicznego przejścia przez Bramę Rybę (22:20) będzie trwał intensywny czas modlitwy i zawierzania siebie Panu Bogu.
7. Wstaw swoją fotkę z hasztagiem #Lednicawdomu
Zrób sobie pamiątkę z tej wyjątkowej Lednicy. Będzie co wspominać! Jeśli będziecie oglądać Lednicę w grupie, zróbcie wspólne zdjęcie albo filmik. Opublikuj je w mediach społecznościowych z hasztagiem #Lednicawdomu.