Nasze projekty

Wyśpiewajmy Gorzkie Żale

Gorzkie Żale są nabożeństwem wyjątkowym. W żadnym innym kraju pobożność nie wytworzyła i nie zachowała tej pięknej pasyjnej tradycji. W trzech częściach wspaniałej poezji wśpiewujemy emocje, pomagające wtopić się w misterium męki Chrystusa, towarzysząc Jego bolesnej Matce.

Reklama

Wyśpiewajmy Gorzkie Żale

Odkryjmy na nowo to często już niedoceniane piękno i 8-9 marca wyśpiewamy wspólnie Gorzkie Żale w Krakowie!

 

Reklama

Stacja7.pl oraz projekt „Tradycyjne śpiewanie” Fundacji św. Grzegorza Wielkiego mają przyjemność zaprosić na warsztaty śpiewacze prowadzone przez Adama Struga, poetę i śpiewaka, którego sercu niezwykle bliska jest popularyzacja polskich tradycji pieśni sakralnych.

 

W sobotę 8 marca uczestnicy warsztatów zapoznają się z tajnikami tradycyjnego śpiewu, różnymi wersjami melodycznymi nabożeństwa oraz wybranych pieśni wielkopostnych, by kolejnego dnia wyśpiewać trzy części Gorzkich Żali w kapitularzu klasztoru oo. Dominikanów w Krakowie. Efekt warsztatowej pracy, będziemy mogli zobaczyć także na Stacji7.pl już w pierwszym tygodniu Wielkiego Postu.

Reklama

 

Wszystkich, którzy chcieliby uzyskać więcej informacji oraz wziąć udział w warsztatach, prosimy o dokonanie zgłoszenia na adres [email protected].

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę