Nasze projekty

Wielkie Kolędowanie ponownie w Krakowie

Polska tradycja jako jedna z nielicznych pozwala na kolędowanie dużo dłużej niż tylko do Niedzieli Chrztu Pańskiego. Stąd nie brakuje inicjatyw wspólnego śpiewania bożonarodzeniowych pieśni i piosenek. Jedną z nich jest krakowskie Wielkie Kolędowanie, organizowane przez studentów krakowskiego Duszpasterstwa Akademickiego Na Miasteczku.

Reklama

Wielkie Kolędowanie to inicjatywa, którą duszpasterstwo podejmuje już od wielu lat. Pojawiła się ona z potrzeby i pragnienia studentów, którzy chcieli mieć możliwość kolędowania w swoim środowisku, czyli między akademikami, by w ten sposób podtrzymywać piękną tradycję śpiewania kolęd.

W tym roku Wielkie Kolędowanie odbędzie się w kościele księży misjonarzy przy ul. Lea, 22 stycznia o godzinie 21:00. Wstęp wolny.

Reklama
Reklama

2016_1

Na przestrzeni czasu zmieniali się organizatorzy, miejsca oraz prowadzący. To jednak nie przeszkodziło Wielkiemu Kolędowaniu z roku na rok się rozwijać i rozrastać. Przybierało ono już różne postaci, od koncertu, przez jasełka, aż do obecnej formy, którą są warsztaty połączone z finałowym koncertem. Prowadzili je już między innymi, znani w środowisku muzycznym Jan Budziaszek,  Hubert Kowalski i kilkukrotnie Marcin Pospieszalski z zespołem.

W tym roku warsztaty i koncert poprowadzą Gabi Gąsior i zespół Holy Noiz. Towarzyszyć im będzie chór składający się z uczestników warsztatów, głównie studentów krakowskich duszpasterstw i sympatyków wydarzenia. Osoby, które chciałyby dołączyć do chóru mogą zapisać się na tej stronie do piątku, 13.01.

Reklama
Reklama

Inicjatywę studentów można wesprzeć również finansowo. Dane do przelewu:
Paweł Goliński
ul. St. Wyspiańskiego 39
32-700 Bochnia
75 1140 2004 0000 3602 5717 2588
tytuł przelewu: Wielkie Kolędowanie

Posłuchaj jednego z nagrań z ubiegłorocznego Wielkiego Kolędowania

Reklama

Paulina  Malczyk

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę