Nasze projekty

Nadchodzi Nowy Dzień!

Mija 10 lat od powstania zespołu New Day i z tej okazji nagrana została siódma płyta grupy zatytułowana NOWY DZIEŃ. Teledysk do jednej z piosenek - „Dzieci z miasta Wu”, która została stworzona specjalnie dla wsparcia dzieci ulicy z Sudanu Południowego, będzie kręcony w piątek (28.03.2014 r.).

Reklama

To płyta, niecodzienna pod każdym względem – zarówno muzycznym, jak i tekstowym – jest tym bardziej wyjątkowa, że spełnia muzyczne marzenia zespołu. Do nagrania płyty udało się zaprosić znakomity chór i kwartet smyczkowy, oraz wielu wspaniałych artystów, m.in. z Afryki.

 

Praca nad najnowszym, 7. już albumem trwała ponad 6 miesięcy. Zespół mógł pracować bez pośpiechu nad jakością muzyczną i tekstową materiału, zachowując w pełni doskonałe, akustyczne brzmienie zespołu. Dzięki temu interakcja i zrozumienie między muzykami są wyraźnie słyszalne na tej płycie, a energia i niesamowity klimat, jakie towarzyszyły im podczas nagrań, są odczuwalne w czasie słuchania piosenek.

Reklama
Reklama

 

11 nowych bardzo dynamicznych i ciekawie zaaranżowanych utworów, w większości autorstwa Rafała Boniśniaka, stanowi opowieść o życiu w harmonii z Bogiem. Piosenka pt. „Nowy dzień” jest przykładem na to, jak wiele może zmienić każdy kolejny dzień, gdy znajdzie się w nim miejsce dla Jezusa. Nastrojowe „Piękno jest w nas” opowiada o poszukiwaniu nieba tu, na ziemi, a „Żyję w Tobie” jest próbą pokazania, jak wielkie znaczenie ma w życiu każdego z nas miłosierdzie Boże.

 

Reklama
Reklama

Nadchodzi Nowy Dzień!

Płytę zamyka kompozycja wokalistki zespołu, Natalii Górki – ballada pt. „Jedyna nadzieja”, będąca przesłaniem płyty – iż cała nasza nadzieja jest w Bogu!

 

Reklama

Na płycie usłyszymy m.in. Mirosława Bogonia na instrumentach klawiszowych i akordeonie, Tomasza Kubalę na basie, Rafała Boniśniaka na perkusji i instrumentach perkusyjnych, Filipa Stanisławskiego na gitarze akustycznej oraz Natalię Górkę – śpiew.

 

Wśród zaproszonych gości jest wspaniały chór SOLI DEO z Jasła, kwartet smyczkowy z Gorlic pod kierownictwem Mirosława Bogonia, czy znakomity gość z Malawi, wokalista Po Chawinga, który wspólnie z Natalią Górką wykonuje energicznie utwór pt. „Wyspa”.

 

Płytę promują 2 single – pierwszy pt. Nowy dzień ukazał się w październiku 2013 roku. Do piosenki tej zrealizowany został już przez TV Trwam wideoklip w reżyserii Wojciecha Konopki.

 

https://www.youtube.com/watch?v=BoIGLgmGb1Q

Drugi singiel pt. Dzieci z miasta Wau (premiera 6 marca 2014 r.) promuje ogólnoświatową akcję pomocy dzieciom ulicy z Sudanu Południowego.

 

W piątek 28.03.2014 r. planowana jest realizacja do tego utworu specjalnego wideoklipu w Wiosce Afrykańskiej w Krakowie wraz z 40-osobowym chórem i wolontariuszami SWM Młodzi Światu.

 

CD NEW DAY – NOWY DZIEŃ

 

Premiera płyty 10 maja 2014 roku w Krakowie

Wydawca płyty PAPAYA STUDIO

 

Oficjalna strona zespołu:

www.newday.com.pl

Fanpage:

www.facebook.com/newday.zespol

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite