Nasze projekty

Moher – decydujące starcie

To będzie prawdziwa walka: zestawiamy dziadków z popkulturą! Czy staruszki wygrają ze sferą multimedialną? Czy przodkowie zwyciężą pokolenie x? Czy babcie faktycznie dają radę? Przekonajcie się sami!

Reklama

Ciekawsi niż pudelek

 

Babcia to istna skarbnica ploteczek, dziadek – skrywanych od pokoleń rodzinnych sekretów, których nie powstydziłby się najostrzejszy brukowiec. Zamiast śledzić plotkarskie portale, odwiedź rodziców swoich rodziców i wypytaj ich o historie z życia wzięte. Czeka cię fascynująca dawka wiedzy!

Reklama

Moher - decydujące starcie

Lepsi niż urządzenie mobilne

 

Reklama

A na pewno bardziej mobilni. Jak oni to robią, że nawet o kulach pokonują wielokilometrowe trasy, w autobusach ścigają się o siedzące miejsca i wyprzedzają młodych na zakrętach życia…? Tego nie wiedzą nawet najstarsi górale.

 

Mędrsi niż Freud

Reklama

 

Zamiast grzebać się w podświadomości i rozbrajać ego na części pierwsze, porozmawiaj z dziadkami. Czasami mądrość ludowa, nawet ta na poziomie „Bo za moich czasów…” lepiej sprzyja psychoanalizie niż tona poradników i wyszukanych książek.

 

Dostępni częściej niż wi-fi

 

Zwłaszcza jeśli chodzi o opiekę nad dziećmi. Za darmo, w każdym czasie, bez problemu. A w zestawieniu z elektroniczną nianią, wygrywają miażdżącą przewagą dzięki funkcji „okazywanie miłości i ciepła”. I uwaga, posiadają dość długą gwarancję i wysoką jakość użytkowania, bowiem ich funkcjonalność… testowano na rodzicach.

 

Lepsi niż Master Chef

 

Dla jednych będzie to szarlotka, dla innych łazanki z grzybami. Babcina kuchnia gwarantuje doznania kulinarne o poziom wyżej od najbardziej ekskluzywnej restauracji w mieście, bo prócz sprawdzonych przepisów i wypróbowanych kombinacji kuchennych, odwołuje się do smaków tego, co najlepsze – dzieciństwa.

Moher - decydujące starcie

Świętsi od papieża

 

Nie wierzycie? Pomińmy te dziesiątki tysięcy Zdrowasiek na różańcu, skuteczność orędownictwa i frekwencję na codziennej mszy. Mniejsza o to, że ryt trydencki mają w małym placu, a „misericordinę” stosują bez recepty i to od lat. Dziadkowie to mistrzowie tradi-kato, a babcie niezawodnie robią raban w Kościele – zanim stało się to modne.

 

Bardziej top niż Top Model

 

Babcine dodatki vintage, hipsterskie oprawki okularów dziadka, a przede wszystkim luz, który sprawia, że zawsze są trendy. Zgodnie z tym co mawiała Coco Chanel: „Moda przemija, styl pozostaje”. Czy Wy też uwielbiacie te zmarszczki?

 

Milsi niż moher

 

Beret to nie atrybut. To styl życia. Kto twierdzi, że nie ma nic milszego niż przytulasek u babci, kto szukał wsparcia u dziadka – łapka w górę!

 

Babciu, dziadku – kochamy Was!

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę