Nasze projekty

Mak i Arkadio o swoim nawróceniu

Raperów „Arkadio” i „Maka” poza muzyczną pasją łączy także doświadczenie uzależnienia od narkotyków i alkoholu. O tym, jak łatwo wpaść w nałóg, ale i jak się z niego wyrwać opowiadają w filmie „Czasem trupy zmartwychwstają”

Reklama

„Walka, którą podjęli bohaterowie filmu, nie byłaby możliwa bez powrotu do fundamentów wiary. „Arkadio” i „Mak” są przekonującymi świadkami nie tylko nawrócenia, ale też uzdrowienia fizycznego i wewnętrznego” – mówi Katarzyna Rabiega z Wydawnictwa Świętego Wojciecha, które wydało film.

Reklama

Bohaterami filmu są Arkadiusz Zbozień i Dobromir Makowski. „Arkadio” to raper i mówca motywacyjny z Nowego Sącza. Pomysłodawca ogólnopolskiej kampanii społecznej „Rób to co kochasz”. Autor czterech płyt i książki „Rób to co kochasz. Jak wejść na drogę życia z pasją”. „Mak” jest pedagogiem ulicy i raperem, twórcą projektu Rap Pedagogia, opartego na hip-hopie, elementach profilaktyki, inspirowanego jego przeszłym życiem. Założył fundację „Młodzi dla młodych” w Pabianicach.

Reklama

Film w sposób poglądowy ukazuje mechanizm uzależnień, od przyczyn sięgania po używki po konsekwencje będące skutkiem alkoholizmu czy narkomanii. „To doskonała „terapia szokowa” dla każdego młodego człowieka, który zaczyna wkraczać w dorosły świat” – mówi Rabiega.

Płyta została uzupełniona krótkim, praktycznym przewodnikiem do prowadzenia dyskusji o uzależnieniach, inspirujące cytaty autorytetów, naukę Kościoła katolickiego, pytania do twórczej dyskusji.

Autorami filmu „Czasem trupy zmartwychwstają” są Michał Bondyra i Paweł „Under” Przewoźny.

Reklama

pra / Poznań

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite