Nasze projekty
Reklama

Jestem bardzo w rękach Bożych

„Nie spaliłem notatek Jana Pawła II, gdyż są one kluczem do zrozumienia jego duchowości, czyli tego, co jest najbardziej wewnętrzne w człowieku: jego relacji do Boga, do drugiego człowieka i do siebie” - Stanisław kard. Dziwisz, Metropolita Krakowski.

Jestem bardzo w rękach Bożych

 

 

Reklama

 

KAROL WOJTYŁA

JAN PAWEŁ II

Reklama

 

„Jestem bardzo w rękach Bożych”

Notatki osobiste 1962-2003

 

Premiera książki 5 lutego 2014 r.

Reklama

Notatki osobiste to zapis czterdziestu lat niezwykłej duchowej drogi. Od pierwszego decydującego stwierdzenia „Jestem bardzo w rękach Bożych” po rozważanie „Czas się wypełnił” i ostatnie „Deo gratias” (Bogu niech będą dzięki) towarzyszymy Karolowi Wojtyle – Janowi Pawłowi II w kluczowych momentach jego życia i posługi. W dwóch skromnych zeszytach znajdujemy jego najważniejsze, osobiste pytania, głębokie, poruszające medytacje i modlitwy wyznaczające rytm każdego dnia. Ale pojawiają się w nich również zapiski będące świadectwem troski o najbliższych – przyjaciół, współpracowników – oraz powierzony mu Kościół. Te notatki, choć są zapisem chwil, wykraczają poza granice życia Jana Pawła II, przenosząc nas tam, gdzie to co ludzkie i to co Boże łączy się w wymiarze świętości.

Jestem bardzo w rękach Bożych

Notatki osobiste, które Jan Paweł II prowadził przez czterdzieści lat, odkrywają tajemnicę jego duszy i całkowitego oddania się Bogu. To niezwykła i wzruszająca lektura. Dzięki niej towarzyszymy Papieżowi w momentach jego największej bliskości z Bogiem. Poznajemy Karola Wojtyłę, który widzi w sobie słabości, zmaga się z nimi, ale zawsze bardziej polega na Bogu niż na własnych siłach. Poznajemy człowieka, który do końca walczył o prawdę swojego życia.

 

Ta książka to niepowtarzalna okazja zapoznania się z nikomu nie znanymi tekstami Jana Pawła II i klucz do zrozumienia jego duchowości. Notatki Papieża miały zostać spalone – teraz są głównym dokumentem w procesie kanonizacyjnym.

 

Publikacja nie znanych dotąd zapisków Jana Pawła II jest dla Wydawnictwa Znak ogromnym zaszczytem, a jednocześnie wielkim wyzwaniem. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby książka była pieczołowicie zredagowana i pięknie wydana.

Osobiste zapiski Jana Pawła II to:

 

  • Świadectwo codziennej świętości, które pokazuje, że każdy z nas może być świętym.
  • Fascynujący przewodnik duchowy dla wszystkich chcących poznać myśli Jana Pawła II.
  • Świadectwo ponad czterdziestu lat życia Papieża.
  • Obraz codziennych zajęć Papieża.
  • Najważniejszy dokument w procesie kanonizacyjnym Jana Pawła II.
  • Okazja do prywatnych rekolekcji z Janem Pawłem II.
  • Lektura dostarczająca niepowtarzalnych wzruszeń.
  • Najlepsze przygotowanie do kanonizacji Jana Pawła II i dziękczynienia za nią.
  • Książka, którą każdy musi przeczytać.

Zapowiedź książki "Jestem bardzo w rękach Bożych" na stronie Wydawnictwa Znak


Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę