Nasze projekty
Dorota Paciorek

Bóg w wielkim mieście

Właśnie udało ci się wyrwać z domowych pieleszy. Z mitycznym statusem studenta przybywasz do mekki wolności i niezliczonych możliwości. Od czego by zacząć? Mamy dla was 7 miast i 7 porad, które streścić można w jednej, ale dobrej wskazówce: idźcie do kościoła!

Reklama

 

1. WROCŁAW: BÓG

 

Reklama

Hierarchia wartości niewiele znaczy, jeśli na pierwszym miejscu zabraknie Tego, który jest początkiem i końcem. Dlatego, tak na rozkręcenie się w wielkim mieście, wrocławscy dominikanie proponują wkręcić się w DA [Duszpasterstwo Akademickie]. Cykl imprez integracyjnych w klasztorze otwierają rekolekcje „Bóg w wielkim mieście”, które poprowadzą na dwa gardła młodzi kaznodzieje: o. Marcin Barański OP oraz znany ze Stacji7 o. Jacek Szymczak OP. Więcej na: http://www.da.wroclaw.dominikanie.pl

 

Bóg w wielkim mieście

Reklama

Tymczasem DA Redemptor rok akademicki zaczyna mocnym uderzeniem, przy radosnych dźwiękach reagge i ostrym brzmieniu rocka na wrocławskim Wittigowie! 3. października o 17:00 przy akademikach Politechniki Wrocławskiej odbędzie się 4. edycja Koncertu na Tekach – na scenie pojawią się zespoły Bethel i Maleo Reagge Rockers, które z sympatykami Koncertu spotkały się już w poprzednich edycjach oraz rockowa grupa Armia.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.koncertnatekach.pl oraz fanpage’u: https://www.facebook.com/koncertnatekach

 

Reklama

Bóg w wielkim mieście

2. KRAKÓW: NIE CWANIAKUJ

 

Najstarszy i największy ośrodek akademicki w kraju to najlepsze miejsce, żeby zyskać tytuł naukowy na prestiżowej uczelni, ale też równie dobre, by z kretesem stoczyć się na samo dno. Dlatego, jeżeli już przywiało cię do Krakowa, zanim wypuścisz się na degustację trunków do jednej z 200 knajp, zahacz o choć kilka kościołów. Do twojej dyspozycji pozostają:

 

  • Legendarne DA Beczka, które działa przy bazylice i klasztorze oo. Dominikanów od 1964 roku. Przyjazd arcybiskupa zza wielkiej wody, Johna Nienstedta, został odwołany, ale nie lękajcie się! Rekolekcje wygłosi Paweł Kozacki OP, przeor klasztoru. Rekolekcje zatytułowane są "Moc, miłość i trzeźwe myślenie". Więcej na: http://www.beczka.krakow.dominikanie.pl/

 

  • Jeżeli nie chcesz oddalać się z terytorium Miasteczka Studenckiego, wstąp do DA Na Miasteczku – Rekolekcje na Dobry Początek prowadzi tam o. Wojciech Kowalski w dniach 7-9 października 2013.

 

  • Masz uraz do kleru? Posłuchaj psychologa! Karmelici z Rakowickiej 18 zapraszają w dniach 8-10 października na rozważania o integralnym rozwoju człowieka, szczególnie studenta, narażonego na redukcję rozwoju tylko do intelektualnego bądź psychologicznego. "Nie jest dobrze…" (Rdz 2, 18) – czyli jak nie zostać małpoludem :) Poprowadzą Dorota Majda i o. Paweł Porwit.

 

  • Zgłodniałeś? Czas na DA u św. Anny, gdzie po wieczornej mszy o 19:30 dla każdego typowego studenta pyszna wyżerka. Za free. Pierwsza msza i kolacja już 6 października.

 

Bóg w wielkim mieście

3. KATOWICE: OBROŚNIJ W PIÓRKA

 

Twój pierwszy tydzień w śląskiej aglomeracji, a ty czujesz się jakiś taki nieopierzony? Wpadnij do Gniazda – Dominikańskiego Duszpasterstwa Studentów i (młodych) Absolwentów, które wykluło się zaledwie rok temu na ulicy Sokolskiej. Niezły odlot gwarantuje sam duszpasterz – o. Piotr Kruk OP. I jeszcze niespodzianka na rozpoczęcie roku akademickiego – w środę (9 października 2013 roku) Adam Szustak OP wygłosi konferencję pod tytułem: "W MALINOWYM CHRUŚNIAKU, CZYLI JAK PRZETRWAĆ ROK AKADEMICKI"!

4. WARSZAWA: ODKRYJ TAJEMNICE SUKCESU

 

W stolicy mnogość możliwości – jak wybrać te właściwie? DA Studnia (Warszawa Służew) niczego nie zataja: msze, modlitwy uwielbienia, akcje integracyjne… a na początek – rekolekcje, które poprowadzą dominikanie i nawrócony perkusista Jan Budziaszek:
„Różaniec – tajemnica sukcesu”! O mocy różańca, który nie musi być nudny i przeznaczony na czas spokojnej starości – start 6 października, godzina 20:15!

 


Bóg w wielkim mieście

5. POZNAŃ: ZNAJDŹ SKARB

 

Tuż przed tradycyjnymi rekolekcjami, poznańscy dominikanie zapraszają wszystkich amatorów przygody i poszukiwaczy skarbów na wyjazd integracyjny. Gdzie? Posłuchajcie:

„Ponoć była miejscem ukrycia wielkiego skarbu, na pewno zaś trybuną dla niezwykłych rozrywek ekscentrycznego szlachcica, areną spektakularnego samobójstwa, które popełnił, wreszcie atrakcją turystyczną. Urzekająco piękną, a przy tym odrobinę tajemniczą. Oto wyspa Edwarda – jedna z pereł Wielkopolski.”

 

Wyprawa wyrusza już 11 października. Więcej szczegółów na: http://www.da.poznan.dominikanie.pl/

Bóg w wielkim mieście

 

6. LUBLIN – BĄDŹ COOL (KUL)

 

Rekolekcje? Tak. Ale dla długodystansowców DA KUL proponuje Seminarium Odnowy Wiary. Na decyzję o tym, czy warto wkręcić się we wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym masz czas do 24 października. Spiesz się!

 

7. PIŁA: DAJ SIĘ PONIEŚĆ

 

Nie piłuj za bardzo, nie stresuj się, nie zamartwiaj! Odkryj radość Chrześcijaństwa i bądź młody duchem! Dla wszystkich fanów humoru i nauczania ojca Adama Szustaka OP – rekolekcje na dobry początek w DA Piła, przy Kolegiacie Pilskiej 20-23 października.

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite