Nasze projekty

A po maturze – kremówki

Obok wadowickiego przysmaku, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia i organizowany przez nią Dzień Papieski należą do najbardziej rozpoznawalnych figur związanych z bł. Janem Pawłem II. Więcej – w przeciwieństwie do setek istniejących posągów papieża – ten pomnik rzeczywiście żyje!

Reklama

A po maturze – kremówki

Dla tysięcy zdolnych uczniów egzamin dojrzałości wcale nie musi oznaczać końca edukacji. Dzięki Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia młodzi, pochodzący z ubogich rodzin, których nie stać na wysłanie dziecka na studia, mają szansę na zdobycie wyższego wykształcenia. Ty również możesz im pomóc! Jak? Włączając się aktywnie w obchody XIII Dnia Papieskiego. W największych miastach przewidziane są rozmaite atrakcje, koncerty i warsztaty, a nawet sztafeta rowerowa łącząca cały kraj – od Wadowic po Gdańsk.

 

Reklama
Reklama

WARSZAWA FINAŁOWO

 

Jeśli muzyka łączy obyczaje, w stolicy zapowiada się niezła integracja. Już w sobotę 12 października oficjalna inauguracja Dnia Papieskiego na Gali Nagród TOTUS. Rozdaniu „katolickiego Nobla” towarzyszyć będą popisy wokalne finalistów „The Voice of Poland” – Michała Sobierajskiego i Doroty Osińskiej oraz jurora programu Andrzeja Piasecznego.

Reklama
Reklama

Natomiast w niedzielne popołudnie tradycyjny już koncert galowy na Placu Zamkowym, z udziałem takich gwiazd, jak: Katy Carr z Wielkiej Brytanii, Małgorzata Ostrowska, Natalia Sikora, Natalia Szroeder, Piotr Cugowski, Darek Malejonek, Janusz Radek i zespół Pectus. Solistom towarzyszyć będzie chór laureatów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Młodzi stypendyści przygotowali również Apel Modlitewny Warszawy z Ojcem Świętym Franciszkiem.

Posłuchaj utworu „Kommander's Car” autorstwa Katy Carr, który zainspirowany został ostatnimi 80 metrami brawurowej ucieczki Kazimierza Piechowskiego oraz jego kolegów z obozu Auschwitz, ukradzionym samochodem komendanta Rudolfa Hössa:

 

Reklama

KRAKÓW STRATEGICZNIE

 

Od Łagiewnik po Franciszkańską 3 – taką trasę będą musieli przemierzyć uczestnicy gry miejskiej „Śladami Jana Pawła II w Krakowie”. Wystartuje ona tuż po uroczystej Mszy Świętej, którą w Sanktuarium Bł. Jana Pawła II o godzinie 10.00 odprawi ks. kard. Stanisław Dziwisz. Każdy uczestnik gry otrzyma przewodnik, pełen zagadek, konkursów i ciekawostek związanych z życiem Karola Wojtyły w Krakowie. Dla tych, którzy pozostaną w Łagiewnikach przewidziano specjalne animacje i warsztaty, o 16.15 różaniec ekumeniczny w różnych językach, a o godzinie 18.00 spektakl „Przed sklepem Jubilera”. Bezpośrednio po nim odbędzie się finałowy koncert stypendystów zatytułowany „Pod niebem pełnym cudów”.

POZNAŃ SPIEWAJĄCO

 

Nie tylko w Dzień Papieski i nie tylko w weekend, ale przez cały tydzień Poznań zaprasza na uroczyste koncerty, spotkania i nabożeństwa, które przypominać nam będą postać Jana Pawła II. W programie m.in. koncert z cyklu Verba Sacra – „List do artystów” Jana Pawła II w interpretacji przedstawicieli poznańskich środowisk twórczych (Katedra Poznańska), pokaz filmu o błogosławionym Janie Pawle II pt. „Pójdź za mną” (reż. Wanda Różycka- Zborowska) czy koncert „Krzyż – Zmartwychwstanie – Pokój”, obejmujący utwory Feliksa Nowowiejskiego i Romana Maciejewskiego w wykonaniu artystów Zakładu Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Poznaniu.

 

A po maturze – kremówki

WADOWICE NA OKRĄGŁO

 

Stąd, gdzie wszystko się zaczęło i gdzie postać Jana Pawła II widoczna jest na każdym kroku, bez względu na pogodę i niepogodę, 11 października wyruszy Rowerowa Sztafeta im. Jana Pawła II z metą… w Gdańsku! Rowerzyści zahaczą po drodze o Częstochowę, Nową Wieś Wielką i Bydgoszcz, by wieczorem 13 października dotrzeć ze swoją błyskawiczną pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku Żabiance.

 

A po maturze – kremówki

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę