Nasze projekty
fot. Pixabay

„Męski Modlitewnik” coraz bliżej wydania. Znamy datę premiery!

Kilkudziesięciu księży i 365 rozważań na każdy dzień roku. Wyjątkowy "Męski Modlitewnik" jest prawie gotowy! Zostanie wydany już w grudniu dzięki niezwykłemu wsparciu czytelników portalu Stacja7.

Reklama

Ubić fundament

Modlitewnik będzie wspólnym dziełem kilkudziesięciu świeckich mężczyzn, księży i ojców zakonnych z różnych zgromadzeń. Ma on na celu coś więcej niż tylko formację duchową.

Jego podstawowym zadaniem jest utwardzenie fundamentu, ubicie podłoża w postaci niezachwianych, wspólnych wartości, na których można budować życie, które ma głęboki sens.

Sens życia, poczucie braterskiej więzi i wspólnego frontu, a także – co niezmierne ważne – wizja, idea życia w głębokiej zgodzie z męską naturą, powołaniem, zewem, pasją, bitwą, przygodą – to jest sedno Męskiego Modlitewnika.

Reklama

Dlaczego dla mężczyzn?

Powodów jest kilka. Kobietą i mężczyzną stworzył nas Bóg i każda z tych półkul zasługuje na osobne, uważne potraktowanie.

Ponieważ taki modlitewnik jeszcze nie powstał, a męska dusza XXI wieku, w świecie upadku autorytetów, zagubienia, odwrócenia wartości, szaleńczego tempa życia, korporacji i wypalenia zawodowego potrzebuje powrotu do korzeni.

Nie zważając na podziały szukamy wspólnego mianownika, czegoś, co będzie w podstawowym wymiarze łączyć, a nie dzielić.

Reklama

Kmicic, święty Paweł, Wiedźmin i Kukuczka

Struktura modlitewnika jest prosta. To pięć rzeczy: wartość, cytat, konkret do przemyślenia, krótka modlitwa i zadanie do wykonania.

Treść modlitewnika ma charakter uniwersalny i czerpie inspiracje zarówno z Pisma Świętego, polskiej literatury, cytatów z bohaterów, przywódców, autorytetów. Modlitewnik ma dwa fundamentalne punkty wyjścia: to Bóg i pierwotna męska dusza.

Ta książka ma „pachnieć” ziemią, lasem, drewnem i dymem z ogniska, ale też atramentem, pracownią malarską czy kabiną ciężarówki – tak samo, jak prawdziwa przygoda i pasja każdego mężczyzny zaczyna się w innym miejscu.

Reklama

Na każdy dzień przewidziany jest jeden cytat. W poniedziałek może to być Andrzej Kmicic lub święty Paweł, we wtorek Jerzy Kukuczka, a w środę wiedźmin ze świata Andrzeja Sapkowskiego. Potem przechodzimy do konkretów – to kilka zdań do przemyślenia. Zaproponujemy też formę modlitwy i zadanie, które będzie prostym wezwaniem do działania.

Wesprzyj wydanie Modlitewnika

Męski Modlitewnik to ogromne bogactwo duchowe – konkrety i modlitwy tworzy kilkudziesięciu księży i ojców zakonnych ze zgromadzeń benedyktynów, franciszkanów, jezuitów i salwatorianów. 

Po Modlitewnik może sięgnąć każdy – niezależnie od wieku, dlatego możesz go również podarować swoim bliskim.

Prowadzimy zbiórkę, aby nie tylko móc wydać ten wyjątkowy przewodnik po męskiej drodze życia, ale także żeby dać mężczyznom poczucie jedności i wspólnoty.

Zdecydowaliśmy się na model crowdfundingowy (zbiórkowy) po bardzo dobrych doświadczeniach z wydaniem Modlitewnika „Weź i się módl”. Zapraszając do udziału tworzymy ten Modlitewnik razem – zaangażowanie naszych Darczyńców to powód do dumy, wielka radość i najlepsza motywacja do wytężonej pracy!

Na wydanie męskiego modlitewnika potrzebujemy uzbierać 45 tysięcy złotych. Jego wysyłkę planujemy rozpocząć od 30 września, lub od momentu, kiedy uzbieramy potrzebną kwotę. Kliknij, aby przejść do strony zbiórkowej>>>

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę