Nasze projekty
Reklama
fot. wolna domena/Fronda

Książka „Zadanie Polski. Duchowa misja Polaków przekazana mistyczce w latach 1967-1991”

Czy narody mają swoje zadania w planach Bożych? Jakie zadanie przygotowała Opatrzność dla Polski?

Jakie są polskie cechy narodowe? Czy można oprzeć na tych cechach organizowanie życia społecznego? Co mówią o Polsce Rozmówcy z Nieba; święci, błogosławieni, bohaterowie i zwykli mieszkańcy Niebieskiego Jeruzalem odwiedzający Annę Dąmbską?

Co oznacza dla nas, że Matka Boża jest Królową Polski? Czy Niebo ofiarowując więcej, oczekuje od nas również zdecydowanie więcej?  Jak ma wyglądać czas wielkiej próby?

Książka „Zadanie Polski” zawiera odpowiedzi na te pytania. To sposób mówienia i myślenia o Polsce i polskości, jaki zazwyczaj jest nieobecny w dyskursie publicznym.

Reklama

Autorką książki jest Anna Dąmbska (1923–2007), mistyczka pozostająca pod opieką Kościoła, która przez ponad 20 lat spisywała wypowiedzi, wyjaśnienia i napomnienia Zbawiciela, Matki Bożej i dusz odwiedzających ją w warszawskim mieszkaniu. Unikająca rozgłosu, znana z publikacji religijnych wydawanych pod pseudonimem „Anna”, m.in. „Świadkowie Bożego Miłosierdzia” i „Zaufajcie Maryi”.

Autorem słowa wstępnego do książki „Zadanie Polski” jest Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga – Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Książka posiada imprimatur Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Dodane kalendarium ułatwia powiązanie treści poruszanych w tekstach z zachodzącymi wówczas w świecie wydarzeniami. Redaktor książki był długoletnim współpracownikiem Autorki, a także współautorem opracowanej wspólnie z nią antologii literatury polskiej: „Polska jest jedna”.

Reklama

Anna / Anna Dąmbska – urodziła się w Warszawie w 1923 r., w rodzinie o tradycjach patriotycznych. W lipcu 1944 r. brała udział w akacji wyzwalania Wilna „Ostra Brama”, rozpoczętej przez oddziały Armii Krajowej. Po rozbrojeniu jej oddziału pod Grodnem przez Armię Czerwoną, trafiła do sowieckiego łagru w Kałudze, gdzie była zmuszona do pracy w sowchozach NKWD.

Po powrocie do Polski, ukończyła studia i rozpoczęła pracę jako projektantka mody w Centralnym Biurze Wzornictwa Przemysłu Lekkiego. Po śmierci matki, w 1965 r., odkryła u siebie zdolność rozmawiania z nią.

Źródło: mat. promocyjne/Fronda

Wcześniej słyszała słowa Pan Jezusa, najczęściej podczas dziękczynienia po przyjęciu Komunii św., ale nie widziała w tym niczego nadzwyczajnego. Z czasem mogła podobne rozmowy odbywać z innymi zmarłymi osobami m.in. z jej bezpośrednim przełożonym z okresu konspiracji.

Reklama

Rozmowy z Panem nabrały bardziej systematycznego charakteru od roku 1982. Zgodnie z radą ówczesnego ojca duchownego złożyła w kurii w roku 1984 kilka tekstów do oceny biskupa. Od 1985 r. oceny poprawności teologicznej tekstów rozmów z osobami zmarłymi dokonywał za pozwoleniem sowich przełożonych jezuita, o. prof. Jan Sieg (1919-2001).

W 1988 r. po przejęciu przez Autorkę w domu Obrazu Nawiedzenia, miała miejsce jej pierwsza rozmowa z Matką Bożą.

Anna Dąmbska, znana większości czytelników jedynie z pseudonimu Anna, zmarła 15 września 2007 r.


Anna Dąmbska
Zadanie Polski. Duchowa misja Polaków przekazana mistyczce
w latach 1967-1991

Pan Jezus przekazał Annie Dąmbskiej konkretnie zadanie dla Polski. W spotkaniach ze zmarłymi, z Maryją otrzymała wskazówki, które mają zaprowadzić naród do prawdy. Ta książka jest wyrazem takiego mówienia i myślenia o narodzie, które dziś tak rzadko obecne jest w dyskursie publicznym…Jakie plany wobec Polski na sam Bóg?

KUP KSIĄŻKĘ >>>

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę