Nasze projekty
Reklama

Kobieta piękna i niosąca radość

Jeśli mówimy o pięknie kobiety, to Maryja jest jak znalazł. Ona jest tym naszym ideałem

My, kobiety, kochamy ludzi, którzy są dobrzy i mądrzy i dlatego dla nas są piękni. Ale wzorem najpiękniejszej kobiety jest Maryja. Co mówi nam Jej imię? Staropolskie Maryja, hebrajskie Miriam czy aramejskie Mariam oznacza jedno: piękna i niosąca radość. Jeśli mówimy o pięknie kobiety, to Maryja jest jak znalazł. Ona jest tym naszym ideałem. Ale mówiąc o Maryi trzeba też mówić o Jej obliczu. To jej piękno zawarte jest w Jasnogórskim wizerunku, który uznawany jest za najpiękniejszą ikonę i jest także symbolem polskiego chrześcijaństwa.

Są takie podstawowe rzeczy, które wyrażają piękno. Po pierwsze Maryja jest ikoną macierzyństwa i najczęściej przedstawiana jest jako kobieta tuląca Dziecię. Matka jest przecież zawsze najpiękniejsza. Ale matka to także ta, która pociesza, ochrania i załatwia wszystko. Jest wiele pięknych cech, które pokazuje nam Maryja. Są one opisane w litanii czy choćby w słowach wielu pieśni: Była cicha i piękna jak wiosna, czy Serdeczna Matko, Opiekunko ludzi… Ociemniałym podaj rękę, niewytrwałym skracaj mękę…

To są wszystkie przymioty Maryi, przymioty piękna. I jeszcze jedno piękno jest ważne: piękno wpływu. A przykładem tego piękna jest cud w Kanie Galilejskiej. Pierwszy cud, którego świadkiem była Maryja i który stał się za Jej przyczyną.

Reklama

Zobacz debatę „Jesteś piękna”

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę