Nasze projekty
Reklama

Kobieta jest jak słońce

Kobieta sama musi w sobie odkryć, że jest słońcem, które rozświetla ciemności.

Ostatnio zobaczyłam, że w środowisku kobiet wierzących panuje taka niby pokora. Przejawia się w powiedzeniu: Panie Boże, jakiegoś mnie stworzył, takiego mnie masz. Po rozmowie z koleżanką doszłyśmy do wniosku, że tak nie powinno być. Taka postawa nie jest dobra. I tak naprawdę w tym powiedzeniu kryją się pycha i lenistwo ukryte pod płaszczykiem pokory.

Pycha, bo kryje się za tym myślenie, że jestem lepsza ponieważ głęboko wierzę, jestem w Kościele. Pan Bóg mnie kocha, więc nic nie muszę robić. A to nieprawda. Święta Hildegarda mówiła, że nasze ciało mamy na wypożyczenie i musimy je oddać, musimy się z tego rozliczyć. Jeśli więc ktoś dostał piękne, zdrowe ciało to dobrze, żeby robił wszystko, żeby takie je oddać. Wiadomo, że lata robią swoje, ale uważam, że szczególnie kobieta – zresztą to dotyczy i mężczyzn – nie powinna siebie zwolnić z tego, aby dbać o ciało. Potrzeba jednak dużej mądrości i zdrowego rozsądku, żeby nie stać się niewolnikiem ciała. Dbanie o piękno to pewna harmonia.

W tym wszystkim musimy pamiętać, że jesteśmy stworzone do relacji, do bycia z innymi, do budowania. W dzisiejszych czasach, kiedy jest nacisk, żeby stać się trochę taką materią: musisz być piękna, wysportowana, świetnie zrobiona, trzeba uważać, żeby nie zapomnieć, że to wszystko jest ważne, ale ważniejsze jest bycie dla drugiego człowieka. Pamiętajmy, że kobieta jest stworzona do budowania relacji. Kobieta została stworzona, żeby służyć mężczyźnie. Nie w takim znaczeniu by być służącą, ale by mu pokazać, że został stworzony na podobieństwo Boga, by mu pokazać najpiękniejsze rzeczy. Dlatego kobieta sama musi w sobie odkryć, że jest słońcem, które rozświetla ciemności.

Reklama

 

Zobacz debatę „Jesteś piękna”

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę