Nasze projekty
Reklama
fot. Instytut Prymasowski

„Czas to miłość”. Nauka kard. Wyszyńskiego opowiedziana muzyką

Artyści zaproszeni do projektu wyśpiewają wprost naukę Prymasa Wyszyńskiego, wysłuchamy jej w muzyce - mówiła Aneta Liberacka, która w niedzielę była gościem audycji Weroniki Kostrzewy w Radiu Plus. Redaktor naczelna Stacji7 opowiedziała o muzycznym projekcie "Czas to miłość", w którym znani polscy artyści opowiadają o Prymasie Wyszyńskim za pomocą muzyki.

Pomysł zrodził się podczas spotkań komitetu organizacyjnego uroczystości beatyfikacyjnych kard. Wyszyńskiego, do którego została zaproszona również Stacja7. Zastanawialiśmy się w jaki sposób trafić do młodych, jaka formuła byłaby najlepsza. I wtedy pojawił się pomysł, że taka muzyczna wersja byłaby świetna – mówiła Aneta Liberacka.

Stacja7 opracowała również materiały o kard. Wyszyńskim, które można wykorzystać na lekcjach w szkole: konspekty katechez na podstawie nauki Prymasa Tysiąclecia, nowoczesne plakaty czy historyczną grę towarzyską. Wszystkie materiały można pobrać ze strony: czastomilosc.stacja7.pl.

Redaktor naczelna Stacji7 zwróciła uwagę, że Natalia Kawalec, finalistka The Voice of Kids, która została zaproszona do projektu sama napisała cały tekst piosenki o kard. Wyszyńskim i “była zaskoczona, jak dla niej ta nauka jest współczesna”.

Reklama

PRZECZYTAJ: Natalia Kawalec, finalistka The Voice Kids: Młodzi muszą wzorować się na kard. Wyszyńskim

Wśród młodych jest bardzo duża potrzeba autorytetu, osób które ich poprowadzą, a kiedy zgłębiamy naukę Prymasa Wyszyńskiego, to ona potrafi ułożyć człowiekowi każdy kolejny dzień. Nauka Prymasa, jak już się do niej dotrze okazuje się współczesna i bliska – podkreśla.

Redaktor naczelna Stacji7 zwróciła uwagę, że Darek Malejonek już wcześniej przygotowywał muzyczne projekty, opowiadające o historii, stąd pomysł, aby zgłosić się właśnie do niego.

Reklama

To będzie muzyka, która – jak podkreśla – oddaje styl zaproszonych artystów. To współcześni artyści i różne style muzyki, więc może dzięki temu trafi ona do różnych osób. Mamy nadzieję, że młodym ludziom się spodoba. Jestem oczarowana piosenkami, które zostały już nagrane i w pierwszej chwili nie orientujemy się, że są o historii – mówiła Liberacka.

kh/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę