Nasze projekty

Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasnej Górze

W dniach 31 maja – 1 czerwca odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę, w której wezmą udział diecezjalni moderatorzy oraz członkowie i zelatorzy Żywego Różańca, aby zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej.

Reklama

Żywy Różaniec to niezwykła wspólnota modlitwy i apostolstwa. Mogą do niej dołączyć wszyscy, którzy u boku Maryi chcą zmieniać świat modlitwą. W jaki sposób to się dzieje? Bardzo prosto. Żywy Różaniec tworzą koła różańcowe (róże). W róży znajduje się 20 osób, z których każda zobowiązuje się do codziennego odmawiania jednego dziesiątka różańca, rozważając w nim jedną tajemnicę różańcową. Dzięki temu róża codziennie odmawia cały różaniec.

Codzienny dziesiątek jest odmawiany w papieskich intencjach Apostolstwa Modlitwy, czyli w intencjach, które wyznacza papież na dany miesiąc jako odpowiedź na różne wyzwania i trudności, przed którymi stoją wierni Kościoła i ludzie całego świata. Założycielką tego dzieła modlitwy jest Czcigodna Służebnica Boża Paulina Maria Jaricot. Dziś niemal w każdej parafii w Polsce istnieje i działa wspólnota Żywego Różańca, która ma też swoje stowarzyszenie zatwierdzone przez KEP.

Pielgrzymka pod hasłem W mocy Ducha Świętego z Pauliną Jaricot rozpocznie się w piątek 31 maja Apelem jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu, po którym nastąpi modlitewne czuwanie. Zakończy je Eucharystia o godz. 23:00. W sobotę spotkanie rozpocznie się przed szczytem jasnogórskim o godz. 9:30. Oprócz wspólnej modlitwy organizatorzy zapraszają na konferencję ks. Bogdana Michalskiego. Medytację różańcową poprowadzi ks. Stanisław Szczepaniec. Nie zabraknie również świadectw o mocy Różańca. Pielgrzymkę zakończy uroczysta Msza święta o godz. 12:00, której przewodniczył będzie abp Henryk Hoser SAC, wizytator apostolski w Medjugorje.

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę