Nasze projekty
Reklama

7 książkowych dobroci na majówkę

Długi weekend to zwykle bardzo potrzebny przystanek na trasie prowadzącej do wakacji. Dobry moment na złapanie oddechu w coraz szybszym biegu codzienności. To także idealna okazja do nadrobienia książkowych zaległości.

Przedstawiamy propozycję siedmiu bestsellerów, z których każdy znajdzie coś dla siebie!

1. „O co właściwie nam chodzi?”
ks. Wojciech Węgrzyniak

Książka zawiera eseje tłumaczące biblijne przekazy na temat spraw, które nierzadko budzą wiele kontrowersji. Dzięki obszernym komentarzom księdza Węgrzyniaka, słynącego z błyskotliwego umysłu i niebanalnej retoryki, treść jest jeszcze bardziej pikantna.

Reklama

Autor wcale nie oczekuje, żeby się z nim zgadzać. Nie liczy też na to, że zacznie się myśleć inaczej. Stawianie trudnych pytań stawia na równi z udzielaniem wyjaśnień. Mówi prostym i zrozumiałym językiem, który trafia w samo sedno sprawy nierzadko błędnie rozdmuchanej medialnie.
Książkę można traktować jak przewodnik po kondycji współczesnego Kościoła, w którym coraz częściej zauważalne są wielorakie sprzeczności. Jednak najważniejsze co z niej wypływa to sens naszej relacji z Bogiem, bliźnimi i samym sobą.

ZAMÓW NA DOBROCI.PL


2. „Poszukiwana, poszukiwany. Poradnik dla singli”
Henry Cloud

„Poszukiwana, poszukiwany” to poradnik dla tych, którzy nie chcą już być singlami i którzy chcą mieć realny wpływ na swoje życie. Nie jest to jednak banalna instrukcja typu „jak znaleźć drugą połówkę w tydzień”, a opis konkretnych wskazówek, które pomogą ukierunkować „życie miłosne” osób, które szukają drugiej połówki.

Reklama

Jeśli szukasz książki, która doradzi Ci, jak zakochać się od pierwszego wejrzenia, to ta pozycja nie jest dla Ciebie. Znajdziesz tu za to konkretne ćwiczenia na kolejne dni kursu, dowiesz się jak poznawać nowych ludzi i jak budować z nimi relacje.

ZAMÓW NA DOBROCI.PL


3. „Puste miejsca”
Katarzyna Olubińska

„Dzielę się z tobą moimi chwilami szukania, ważnymi momentami, słowami, które dają nadzieję i siłę. Ale przede wszystkim chcę ci podarować wyjątkową przestrzeń do rozpoczęcia własnych poszukiwań, zanotowania nurtujących cię pytań, zapisania ulotnych chwil oraz tęsknot, które zmieniają twoje życie” – tak o „pustych miejscach” pisze sama autorka. Książka składa się z dwóch części. Pierwsza zawiera przemyślenia i uwagi Kasi z doświadczeń szukania i dostrzegania Boga (nie tylko w „wielkim mieście”). Druga część to notatnik – puste miejsca, które sami możemy zapełnić tym, co nas wzrusza, dotyka i inspiruje.

Reklama

Ciekawa i nieco „inna” forma klasycznej książki. Idealna zarówno dla tych, którzy lubią dzielić się swoimi przemyśleniami otwarcie, jak i tych, którzy czują taką potrzebę ale nie zawsze mają na to odwagę.


4. „Szusta Rano”
Adam Szustak OP

O najnowszej pozycji ojca Adama słyszeli już chyba wszyscy. Przedkawowy, pandowo – filozoficzno – śmieszno – filmowy CODZIENNIK MOTYWACYJNY to wyciąg tego co najlepsze z youtubowego „gadanka” cyklu „SzustaRano”. Ponad 550 stron, 365 rozdziałów i niezliczona ilość inspiracji z cytatów „ulubieńców” ojca Szustaka dzięki którym „dobrzej” można przeżyć każdy dzień. Książka jest uniwersalnym vademecum wiedzy o pozytywnym myśleniu. Można ją czytać zarówno jak codziennik, jak i wybiórczo losować cytat na dany dzień. Jednak jak sam autor podkreśla w książce jest: „przede wszystkim Pan Bóg, w swoim słowie zapisanym na kartach Pisma Świętego.”

ZAMÓW NA DOBROCI.PL


5. „Wstań”
ks. Piotr Pawlukiewicz

Jeśli myślisz, że bycie świętym nie jest trendy, bo świętość to przecież jedynie nuda i klepanie w kółko różańców, to doprawdy nic bardziej mylnego! Świętość to szalona gorliwość w wybieraniu najlepszego życia! To bezczelne stawanie w ostrym świetle, zamiast ciągłego chowania się w półmroku. To odwaga, której mało komu brakuje.
Ksiądz Piotr Pawlukiewicz mówi “Wstań”! Daje uniwersalne wskazówki w radzeniu sobie z kryzysami, powstawaniu z upadków i słabościami, których nie brakuje w życiu każdego z nas. Droga do świętości jest na wyciągnięcie ręki – potrzeba jedynie wiary w siebie, aby po nią sięgnąć.

ZAMÓW NA DOBROCI.PL


6. „Straszna książka”
Adam Szustak OP

Najstraszniejsze wizje, proroctwa, sny, symbole, apokalipsa. Od wieków intrygują ludzi wierzących i niewierzących. Jednak prawda jest tylko jedna. “Straszna książka” o. Adama Szustaka to jeden z bestsellerów 2018 roku. Jest próbą dotarcia właśnie do prawdy, która może i powinna zmieniać ludzkie serca. Książka powstała we współpracy z znakomitym biblistą księdzem Marcinem Kowalskim, który zawarł tu także własne uwagi i komentarze.

Dialog ojca Adama Szustaka i ks. Marcina Kowalskiego to niezwykła polemika na temat spraw ostatecznych, która nie pozwala oderwać oczu od ponad 500 – stronicowej lektury. Każdego dnia będziesz chciał wracać do źródła, które pomaga przetrwać walkę o życie.
Straszna książka powstała na podstawie “Strasznych rekolekcji” realizowanych wspólnie ze Stacją7.

ZAMÓW NA DOBROCI.PL


7. „Manuel. Mały wojownik Światła”
Enza Maria Milana – Valerio Bocci

Manuel Fodera w wieku zaledwie trzech lat rozpoczyna swoją Drogę Krzyżową z diagnozą złośliwej neuroblastomy IV stopnia. Jest to wielki szok i cios dla rodziny chłopca. Książka powstała na wyraźne polecenie umierającego dziecka, który prosi swoją mamę Enzę o spisanie jego świadectwa. Jakie jest to przesłanie? Co może powiedzieć nam zaledwie kilkuletni chłopiec cierpiący na złośliwą odmianę raka?

Książkę powinien przeczytać każdy rodzic, który zmaga się z ciężką chorobą swego dziecka, a także każdy wierzący chrześcijanin, aby zastanowić się nad obrazem Boga jaki nosimy w sobie. Głęboko poruszająca publikacja zawiera liczne fotografie Manuela z różnych etapów jego świętego życia, a także ręcznie pisane zapiski, wiersze i listy.

ZAMÓW NA DOBROCI.PL

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę