ks. Piotr Żelazko

W drodze do Betlejem

Pewne schematy powtarzają się rokrocznie: zapalenie choinki, parada, Pasterka i tłumy turystów. Czy warto przeżywać Boże Narodzenie w Betlejem? O specyficznym rodzaju religijności wyrażanej poprzez konieczność obcowania z materią, przekształcania jej poprzez doświadczenie wiary, które nadaje jej nowy wymiar kontaktu ze światem duchowym, napisano wiele. Liczna obecność pielgrzymów w sanktuariach maryjnych, miejscach cudów eucharystycznych, czy […]

Blisko, coraz bliżej

Zapraszam Was na adwentową drogę do Betlejem. Może wspólnie dotrzemy na czas, do miejsca, w którym rodzi się Bóg

Do Betlejem przybywajcie. Krótka droga duchowa

Zapraszam Was na adwentową drogę do Betlejem. Może wspólnie dotrzemy na czas, do miejsca, w którym rodzi się Bóg

Pistolet na święconą wodę

Piosenka Arki Noego, choć lekka, łatwa i przyjemna, może być inspiracją do rozważań na całkiem poważny temat: „Jak walczyć z pokusami i złem?”. Oto 7 prawd, o których warto pamiętać.

Bliski (wschód) i daleki Bogu

Dlaczego skrawek lądu wciśnięty pomiędzy trzy kontynenty, który Pan Bóg tak bardzo ukochał, jest jednocześnie tak pełen cierpienia? Dlaczego do miejsca nazywanego Ziemią Świętą bardziej pasuje nazwa “ziemia wojny”? Skąd zło na Bliskim Wschodzie?

Ziemia Święta to piąta Ewangelia

„Takie zdanie to często chwyt marketingowy biur podróży. Kiedy tu przyjechałem zrozumiałem, że to nie jest frazes tylko prawda. Kto pozna geografię Ziemi Świętej, lektura Biblii nigdy nie będzie dla niego taka sama”. Zapraszamy na drugą część spaceru po Jerozolimie z ks. Piotrem Żelazko

Jerozolima: Żona Pana Boga

„W tym kawałku ziemi wciśniętym między 3 kontynenty Pan Bóg się zakochał. Ja nie mam wątpliwości. Tam stało się wszystko, co najważniejsze.” Zapraszamy na wirtualny spacer po Jerozolimie z przewodnikiem, ks. Piotrem Żelazko – proboszczem hebrajsko-języcznej parafii w Jerozolimie.

Wspieraj nas - złóż darowiznę