Nasze projekty

Bartłomiej Parys SVD

Ponadczasowy Franciszek Blachnicki

Dwa wymiary Jego działanie kształtowały dwie rzeczywistości. Pierwsza to Żywy Kościół. To koncept, który był dla niego bardzo istotny. Rozwinął go w czasie swoich studiów nad dokumentami Soboru Watykańskiego II i swoich studiów teologii pastoralnej i rozpoznał to jako charyzmat, dar dany mu przez Boga, aby go wcielić w życie. Zanim jeszcze ludzie zobaczyli to, […]

Krzyż. Moja i Twoja nadzieja

Być może zadajesz sobie pytanie, skąd we wrześniowym kalendarzu ni stąd, ni zowąd pojawia się święto o Krzyżu? Czyż nie od tego jest Wielki Post? Wielki Piątek?

Listopadowe prezenty

Nie wiem czy lubisz rozdawać prezenty bliskim, a może także nieznajomym? Jeśli tak, to czytaj dalej, a dowiesz się jak można rozdawać prezenty, nie płacąc za nie ani złotówki. Cóż to za podarki, o których chcę Ci dziś powiedzieć? Oficjalnie nazywamy je w Kościele odpustami.

Jezus działa bez strategii

Jezus przy wniebowstąpieniu pouczał Apostołów co mają dalej robić, kiedy już Go nie będzie. Powiedział: „Czyńcie uczniów ze wszystkich narodów”. Nieco bardziej „na nasze” przełożył to papież Franciszek w swoim tweecie: „Droga Młodzieży, Chrystus wam ufa i zawierza wam swoją misję: Idźcie i pozyskujcie uczniów.” No dobrze, ale o co chodzi z tymi uczniami?

Wspieraj nas - złóż darowiznę