Nasze projekty

Maryja była silną, niezależną kobietą. Dlatego chcemy być jak ona

– Maryja, kiedy żyła na ziemi, borykała się z takimi problemami jak my. Dziś jesteśmy rozedrgane, pełne niepokoju, myślenia o jutrze, o tym, jakie rozwiązanie wybrać. Maryja z dokładnie takimi problemami się mierzyła. My dzisiaj, patrząc na Jej życie, możemy się inspirować – powiedziała Aneta Liberacka. Redaktor naczelna Stacji7 i autorka książki "30 scen z życia Maryi" była gościem Poranka Rozgłośni Katolickich.

Reklama

W jaki sposób współczesne kobiety mogą poczuć bliskość z Maryją? Ile wspólnego mają nasze wybory i decyzje z wyborami i decyzjami, które podejmowała Maryja? Na te pytania odpowiedź można znaleźć w książce „30 scen z życia Maryi”. Aneta Liberacka powiedziała o niej w Poranku Rozgłośni Katolickich, w rozmowie z Anną Czytowską.

– Wszystkie historie, które pojawiają się w książce, to historie prawdziwe – historie moich przyjaciółek, koleżanek – zauważyła Aneta Liberacka. zwróciła także uwagę, że podobnie jak współczesne kobiety podejmują trudne decyzje, tak samo było z Maryją. Dziś, jak mówi autorka książki „patrząc na życie Maryi, możemy od niej czerpać inspirację”.

– Kojarzymy Maryję z postacią bardziej pomnikową. Ale patrząc na różne miejsca na świecie, sanktuaria, miejsca pielgrzymek, można zobaczyć, jak wpływową jest osobą. Była wpływowa nie tylko wtedy, kiedy decydowała o losach świata, podejmując decyzję, że urodzi Syna Bożego, tak jak zaplanował to Bóg i Ona ten plan zrealizowała, ale także teraz – powiedziała Aneta Liberacka.

Reklama

Jeśli spojrzymy na Maryję nie tylko tak, że była posłuszna i nie miała swojej woli. To co się w jej życiu stało, było wyborem, świadomą decyzją. Pokora nie umniejszyła odwagi Maryi. Pokora kojarzy się negatywnie. A Maryja pokazuje pokorę jako wyraz całkowitej wolności. Taka pokora jest nam wszystkim potrzebna.

W rozmowie Aneta Liberacka opowiedziała także o tym, jak zbudowana jest książka, co można w niej znaleźć. Całej rozmowy można wysłuchać poniżej.

Reklama

stacja7/os

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę