Nasze projekty

Znany włoski aktor wystąpił przed papieżem i dziećmi! Wspomniał o dwójce Polaków

W miniony weekend w Watykanie odbyło się prawdziwie święto dzieci! Po niedzielnej Mszy św. i papieskim błogosławieństwie, przed zgromadzonymi wystąpił Roberto Benigni!

fot. vatican news/youtube.com (print screen)

Na plac Świętego Piotra przybyło ponad 50 tysięcy dzieci z około stu krajów świata, a to wszystko z okazji obchodzonego w weekend  pierwszego Światowego Dnia Dzieci. Po Mszy św. i papieskim błogosławieństwu, przed papieżem i dziećmi wystąpił popularny włoski aktor i komik Roberto Benigni, który za rolę w filmie „Życie jest piękne” otrzymał Oscara.

Dalsza część artykuł pod postem.

PRZECZYTAJ>>> Piękne myśli do dzieci od papieża Franciszka

Roberto Benigni o swoim marzeniu: „Chciałem zostać papieżem!”

Aktor wyznał, że czuje się „na swoim miejscu”, bo w dzieciństwie pytany o to kim chciałby zostać, odpowiadał: papieżem. Dzieci są naszą przyszłością, radością jutra. Być może wśród was jest nowy Michał Anioł, nowy Galileusz – mówił. A może jest przyszły papież, kto wie, może pierwszy Afrykanin albo Azjata albo ktoś z rzymskiej dzielnicy Testaccio lub kobieta – zauważył.

Włoski aktor opowiadał dzieciom i papieżowi między innymi o snach, baśniach, ale także o trudnych doświadczeniach czy wojnach. Świat jest rządzony przez osoby, które nie wiedzą, czym jest miłosierdzie, miłość. I tak oto popełniają najgłupszy z grzechów: to wojna. To okropne słowo, które wszystko szpeci. Musimy położyć temu kres. Bo kiedy dzieci się bawią, gdy któreś z nich coś sobie zrobi, zatrzymują się. Ci zaś, którzy prowadzą wojnę, nie zatrzymują się, gdy pierwsze dziecko ucierpi – podkreślał Roberto Benigni.

Reklama

Dalsza część artykułu pod postem.

ZOBACZ>>> Początkowo uważano, że zawiera błędy teologiczne! Tajemnice Koronki do Miłosierdzia Bożego

Reklama

Aktor wspomniał o Janie Pawle II i Wisławie Szymborskiej!

Wspomniał także o trudnościach. Aktor zachęcał dzieci do tego, aby nie bały się robić trudnych rzeczy, a nawet jeśli popełnią błędy to nic, bo są one nam wszystkim potrzebne. Rób trudne rzeczy – im trudniejsze, tym lepiej! Kiedy mówisz: „Nie dam sobie z tym rady; to zbyt trudne”, właśnie to musisz zrobić! Trudne rzeczy. A jeśli coś zepsujesz, nie martw się! Popełniasz błędy? Nie ma problemu – popełnij błąd, a potem popełnij go ponownie, próbuj i próbuj jeszcze raz. Błędy są konieczne, pożyteczne, a czasem piękne – jak na przykład Krzywa Wieża w Pizie. Cóż za piękny błąd! – mówił.

Roberto Benigni wskazał również dzieciom, że wątpliwości wcale nie są takie złe. Nie ufaj ludziom, którzy mówią Ci: „Uważaj, trzymaj się swojej ścieżki”. NIE! Przeciwnie: musisz być niepewny. Im bardziej jesteś niepewny, niezdecydowany, sceptyczny i pełen wątpliwości, im więcej masz wątpliwości, tym lepiej. Pewność jest miła, ale niepewność jest przyjemniejsza – powiedział, dodając za papieżem Janem Pawłem II „Nie lękajcie się!”.

Co więcej aktor wyznał, że rad na życie szuka w poezji, między innymi w twórczości Wisławy Szymborskiej!

vaticannews.va, pap.pl/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę