Nasze projekty

Papież do dzieci: to wiara czyni nas szczęśliwymi

"Nie zapominajcie o tym, że Jezus przebacza wszystko i zawsze przebacza. A my musimy mieć pokorę, by prosić o przebaczenie" - mówił papież do dzieci, które są Watykanie z okazji I Światowego Dnia Dzieci.

fot. vatican news/youtube.com

O wierze w Trójcę Świętą mówił papież w improwizowanej homilii podczas Mszy św. sprawowanej w ramach I Światowego Dnia Dzieci, który obchodzony jest w tych dniach w Watykanie. Drodzy chłopcy, drogie dziewczęta! Jesteśmy tu, aby się modlić, modlić się wspólnie, modlić się do Boga. Czy to prawda? Czy się z tym zgadzacie? – pytał papież dzieci na początku. Dzieci z radością odpowiedziały mu: „tak!”.

I modlimy się do Boga: Boga Ojca, Boga- Syna i Boga – Ducha Świętego. Ilu jest bogów? Jeden – w  trzech osobach. Ojciec, który stworzył nas wszystkich, Bóg, który nas bardzo kocha. A gdy modlimy się do Boga Ojca, jaką odmawiamy modlitwę? – pytał dalej. Ojcze nasz, zawsze prosimy Boga, naszego Ojca, aby towarzyszył nam w życiu, abyśmy wzrastali – dodał.

ZOBACZ>>> Papież do dzieci: Jezus wzywa nas i chce, abyśmy wraz z Nim byli głównymi bohaterami

Reklama

Papież do dzieci: nie zapominajcie, że Jezus przebacza

Papież zapytał dzieci jakie jest imię Syna. Dzieci jednym głosem odpowiedziały, że Jezus. Modlimy się do Jezusa, żeby nam pomógł, aby był blisko nas. A ponadto kiedy przyjmujemy Komunię św. przyjmujemy Jezusa. A Jezus odpuszcza nam wszystkie grzechy. Czy to prawda, że Jezus wszystko przebacza? Czy to prawda? – pytał papież dzieci, które ponownie odpowiedziały mu, że tak. Kontynuując Franciszek pytał czy Jezus faktycznie wszystko i zawsze wybacza. A jeśli jakiś mężczyzna czy kobieta mają bardzo wiele grzechów, czy Jezus im wybacza? A czy przebacza nawet najokropniejszym grzesznikom? – pytał.

Tak, nie zapominajcie o tym, że Jezus przebacza  wszystko i zawsze przebacza. A my musimy mieć pokorę, by prosić o przebaczenie: „Wybacz mi, Panie, zrobiłem źle, jestem słaby. Życie postawiło mnie w trudnej sytuacji, ale Ty wszystko wybaczasz. Chciałbym zmienić swoje życie, a Ty mi pomożesz”. – powiedział papież Franciszek, prosząc dzieci, aby nigdy nie zapominały, że Bóg naprawdę wszystko wybacza.

SPRAWDŹ>>> Początkowo uważano, że zawiera błędy teologiczne! Tajemnice Koronki do Miłosierdzia Bożego

Reklama

Franciszek poprosił dzieci, aby modliły się za wszystkich

Następnie papież opowiedział dzieciom o Duchu Świętym. To nie jest łatwe, bowiem Duch Święty jest Bogiem. On jest w nas. Otrzymujemy Ducha Świętego podczas chrztu, otrzymujemy go w sakramentach. Duch Święty towarzyszy nam w życiu. Pomyślmy o tym i wypowiedzmy to razem:  Duch Święty towarzyszy nam w życiu! Jest On tym, który mówi nam w naszych sercach dobre rzeczy, które powinniśmy czynić. Powiedzmy to jeszcze raz: „Duch Święty towarzyszy nam w życiu!”.  Jest on tym, który, gdy robimy coś złego, czyni nam wyrzuty w naszym wnętrzu. „Duch Święty towarzyszy nam w życiu!”.  Duch Święty jest tym, który daje nam siłę, pociesza nas w trudnościach. Powiedzmy to razem: „Duch Święty towarzyszy nam w życiu” – mówił.

Tak więc, drodzy bracia i siostry, chłopcy, dziewczynki, wszyscy jesteśmy szczęśliwi, wszyscy, ponieważ wierzymy: wiara czyni nas szczęśliwymi i wierzymy  – powiedzmy to razem w Boga, który jest Ojcem, Synem i Duchem Świętym: Powtórzmy to wszyscy razem: Boga, Ojca, Syna i Ducha Świętego. Ojca, który nas stworzył, Jezusa, który nas zbawił, a Duch Święty co czyni? – ponownie pytał papież, a dzieci zgodnie odpowiadały, że Duch św. towarzyszy nam.

Reklama

Papież zapytał również dzieci, jak nazywa się nasza Matka w niebie oraz czy wiedzą jak modlić się do Matki Bożej. Niech was Bóg błogosławi, módlcie się za nas, abyśmy wszyscy mogli iść dalej. Módlcie się za rodziców, módlcie się za dziadków. Za chore dzieci. Jest tutaj za mną wiele dzieci chorych. Módlcie się zawsze, a zwłaszcza módlcie się o pokój, aby nie było wojen – prosił na koniec papież Franciszek.

Kolejny, Drugi Światowy Dzień Dziecka będzie we wrześniu 2026 roku – zapowiedział Ojciec Święty na zakończenie spotkania z dziećmi na placu św. Piotra. Czekamy na was tutaj i dziękuję wam bardzo – powiedział Franciszek.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę