Nasze projekty

Współpracownicy papieża hojni w zbiórce ogłoszonej przez kard. Krajewskiego

Współpracownicy papieża odpowiedzieli na apel kard. Konrada Krajewskiego o złożenie ofiary pieniężnej na rzecz walki z koronawirusem. - Niektórzy przekazali równowartość miesięcznej pensji, inni nawet dwumiesięcznych – powiedział agencji CNA papieski jałmużnik.

Kard. Krajewski poprosił o finansowe wsparcie walki z koronawirusem kardynałów, arcybiskupów, biskupów i prałatów towarzyszących papieżowi podczas publicznych liturgii, tworzących tzw. „Cappella Pontificia”. Apel, który jałmużnik papieski, wygłosił 6 kwietnia, a więc w Wielkim Tygodniu – naznaczonym koronawirusem, spotkał się z bardzo serdeczną reakcją współpracowników Ojca Świętego. – Niektórzy przekazali równowartość miesięcznej pensji, inni nawet dwumiesięcznych – powiedział agencji CNA kard. Krajewski.

Jałmużnik papieski podkreślił, że otrzymał ofiary nawet od osób, do których nie zwracał się o pomoc, w tym od grupy żandarmów. Wyjaśnił, że zebrane pieniądze zostaną przeznaczone dla ubogich na całym świecie. Część funduszy została już wykorzystana na pomoc dla potrzebujących w Rumunii, a także na wysłanie wentylatorów do Zambii.

KAI, kh

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite