Nasze projekty

Wielkie czekoladowe jajo od Franciszka dla ubogich

W ubiegłym roku były lody, w tym roku - gigantyczne czekoladowe jajo. Z okazji swoich imienin czyli wspomnienia św. Jerzego papież Franciszek przekazał rzymskim ubogim 20-kilogramowe czekoladowe jajo - informuje dyrektor biura prasowego Watykanu.

Słodki imieninowy prezent od Franciszka został przekazany ubogim posilającym się w stołówce Caritas przy rzymskiej stacji kolejowej Termini. Gigantyczne czekoladowe jaja to jedna z włoskich tradycji wielkanocnych (pisaliśmy o niej >> tutaj) zwykle dotycząca dzieci. Zawsze przed świętami rodzice przynoszą dla każdej z pociech wielkie jaja z czekolady, sięgające nawet ponad 1 metr wysokości, zaś w samą Wielkanoc są one przez dzieci rozbijane za pomocą młotków, by wydobyć najczęściej znajdującą się w środku świąteczną niespodziankę. Podobno od tej tradycji wywodzi się popularna słodycz produkowana przez włoską firmę czyli małe jajka z niespodzianką. 

W ubiegłym roku z okazji swoich imienin papież Bergoglio również obdarował ubogich. Lody trafiły do wszystkich prowadzonych w Rzymie papieskich jadłodajni czyli łącznie do ok. 3 tys. osób. Przekazywał je osobiście jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski.

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite