Nasze projekty

Watykan: biskupi z Republiki Czeskiej rozpoczęli wizytę ad limina

Poranną Mszą św. przy grobie św. Piotra w bazylice watykańskiej rozpoczęli dziś swoją wizytę ad limina Apostolorum biskupi z Republiki Czeskiej. W Watykanie spędzą tydzień, odwiedzając poszczególne dykasterie. Natomiast w czwartek spotkają się z Ojcem Świętym.

fot. Církev.cz/facebook.com

Już wczoraj po południu pasterze Kościoła w Czechach i na Morawach odprawili Mszę św. w bazylice św. Klemensa, gdzie znajduje się grób apostoła Słowian, św. Cyryla. Głównym celebransem był bp Vlastimil Kročil z Czeskich Budziejowic, a kazanie wygłosił egzarcha apostolski bp Ladislav Hučko. Po zakończeniu Mszy św. biskupi udali się w procesji liturgicznej do krypty bazyliki, gdzie krótko pomodlili się przy grobie św. Cyryla i złożyli kwiaty na jego grobie.

Kulminacją ich wizyty będzie w czwartek, 11 listopada spotkanie z Ojcem Świętym na audiencji prywatnej. Z tej okazji wręczą papieżowi upominki. Ojciec Święty otrzyma od biskupów czeskich kryształowy relikwiarz z relikwiami św. Zdzisławy oraz dar pieniężny w wysokości 50 tys. euro od wszystkich wiernych Republiki Czeskiej. Dar ten przeznaczony jest na papieskie dzieła charytatywne.

pa/KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę