Nasze projekty

W Watykanie nie znaleziono kości zaginionej nastolatki

Biuro prasowe Watykanu poinformowało dziś, że "wymiar sprawiedliwości Watykanu umorzył dochodzenie w sprawie szczątków Emanueli Orlandii, które według informacji otrzymanych przez jej rodzinę miały się znajdować na terenie niemieckiego cmentarza w Watykanie". Chodzi o nastolatkę porwaną na terenie Watykanu w 1983 r.

Śledztwo w Watykanie zostało wszczęte latem ubiegłego roku na wniosek rodziny zaginionej w 1983 r. dziewczyny. Proszono wówczas o przeszukanie dawnego niemieckiego cmentarza w Watykanie i zbadanie znajdujących się tam szczątków pod kątem ewentualnego znalezienia ciała zaginionej Emmanueli. Analiza znajdujących się tam kości wykazała jednak, że maja one co najmniej po sto lat.

Emmanuela była w raz z rodziną mieszkała na terenie Watykanu i była jego obywatelką. Jej ojciec był świeckim urzędnikiem kurii rzymskiej w czasie pontyfikatu m.in. Jana Pawła II.

Dziewczyna nagle zniknęła w drodze do szkoły muzycznej, gdzie się uczyła 22 czerwca 1983 r. Miała wówczas 15 lat. Śledztwo policji miało wiele wątków, jednak żaden nie doprowadził do jakichkolwiek śladów wskazujących, co się z nią stało. Jej rodzice nigdy nie zaprzestali poszukiwań, a sprawa jej zaginięcia do dziś elektryzuje włoską opinię publiczną.

Reklama
Reklama

ad, KAI/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite