W watykanie dzień modlitwy i refleksji w intencji Libanu

Od powitania uczestników w holu Domu Świętej Marty przez Papieża Franciszka rozpoczęło się spotkanie modlitwy i refleksji w intencji Libanu. Gościom towarzyszyli przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, kard. Kurt Koch oraz prefekt Kongregacji dla Kościołów Wschodnich, kard. Leonardo Sandri.

Twitter.com/@evaenlaradio

Po przywitaniu się przez Franciszka z każdym z uczestników, cała grupa przeszła do bazyliki watykańskiej i stanęła półkolem przed konfesją św. Piotra. Papież przewodniczył modlitwie „Ojcze nasz”, po czym zgromadzeni pozostali w dłuższej chwili modlitewnego milczenia.

Następnie udali się do grobu Apostoła, gdzie zapalili świeczki oraz trwali w modlitewnym skupieniu. Stamtąd przez groty watykańskie udali się do Pałacu Apostolskiego na pierwszą turę konsultacji, która rozpocznie się o godz. 10.00. O godz. 18.00 zaplanowano modlitwę ekumeniczną w bazylice św. Piotra. W jej trakcie usłyszymy orędzie Ojca Świętego.

Reklama

W spotkaniu biorą udział zwierzchnicy Kościołów katolickich m. in. patriarcha maronicki kard. Béchara Boutros Raï, melchicki patriarcha Antiochii Joseph Absi, oraz syrokatolicki patriarcha Ignacy Józef III Younan. Wyznania niekatolickie reprezentują: prawosławny patriarcha Antiochii i całego Wschodu Youhanna (Jan) X, ormiański katolikos Cylicji Aram I, patriarcha Ignacy Efrem II, zwierzchnik Syryjskiego Kościoła Ortodoksyjnego oraz Rada Najwyższa Wspólnoty Ewangelickiej w Syrii i Libanie z przewodniczącym ks. Josephem Kassabhasem. Są obecni także przedstawiciele Rady Ekumenicznej Kościołów Chrześcijańskich w Syrii i Libanie.

ag/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę