Nasze projekty

Szef Apple na audiencji u Papieża

Papież Franciszek przyjął na audiencji 22 stycznia Timothy Cooka, przewodniczącego zarządu amerykańskiego koncernu komputerowego Apple. O szczegółach spotkania w Watykanie nie poinformowano

55-letni manager z USA objął kierownictwo przedsiębiorstwa w 2011 roku jako następca założyciela firmy, Steve’a Jobsa. Apple uważany jest za najdroższy koncern świata. Jak twierdzą jego właściciele, w 2015 roku zanotowano obroty w wysokości 234 miliardów dolarów.

W ubiegłym tygodniu, 15 stycznia, papież przyjął na audiencji szefa Google’a Erica Schmidta. Była to jedna z nielicznych audiencji, jakich papież udziela osobistościom z życia gospodarczego – zwracały uwagę Radio Watykańskie i brytyjski „Guardian”.

Reklama
Reklama

Eric Schmidt jest przewodniczącym zarządu holdingu Alphabet, obejmującego 26 przedsiębiorstw, w tym m.in. Google, YouTube oraz serwis dronów Wing. Znany jest ze swego zaangażowania politycznego i uważany za centralną postać wśród osób wspierających Baracka Obamę. Ze względu na to, że wiele podróżuje i ma szerokie kontakty jest osobą „przygotowującą ścieżki” dla prezydenta. I tak np. w czerwcu 2014 r. wybrał się w podróż na Kubę, aby tam rozpoznać możliwości współpracy. Sześć miesięcy później Obama zapowiedział wznowienie stosunków dyplomatycznych z Kubą.

Przeczytaj również

  Reklama
  Reklama

  Audiencja szefów Google’a i Apple u papieża nastąpiły po fali zamachów terrorystycznych w Paryżu, San Bernardino w Kalifornii, w Stambule i Dżakarcie. Pociągnęło to za sobą także większe zainteresowanie i dyskusje w tym kontekście na temat roli platform społecznościowych, takich jak Twitter, YouTube i Facebook, zauważa austriacka agencja katolicka Kathpress.


  ts / Watykan

  Reklama

  Najciekawsze artykuły

  co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

  Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

  Reklama

  SKLEP DOBROCI

  PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

  Reklama
  WIARA I MODLITWA
  Wspieraj nas na Patronite