Nasze projekty

Synod o młodych – relacja live

W środę 3 października rozpoczął się Synod Biskupów poświęcony młodzieży, wierze i rozeznawaniu powołania. Zapraszamy do śledzenia obrad na bieżąco.

Synod Biskupów rozpoczęła 3 października uroczysta Msza św. na placu św. Piotra, z udziałem ojców synodalnych, audytorów Synodu i licznych młodych. Msza św. będzie również rozpoczynać codzienne obrady każdego dnia Zgromadzenia. 

W Synodzie bierze udział 266 ojców synodalnych: 31 z urzędu, 181 z wyboru i 41 z nominacji papieskiej. Jest wśród nich 50 kardynałów oraz zwierzchnicy katolickich Kościołów wschodnich i biskupi wybrani przez ich Synody Biskupów, biskupi wybrani przez konferencje episkopatów z całego świata, 10 zakonników – przedstawicieli Unii Przełożonych Generalnych, szefowie dykasterii kurii rzymskiej oraz biskupi wyznaczeni przez papieża.  23 ekspertów służy pomocą sekretariatowi zgromadzenia. Obecnych jest też 49 audytorek i audytorów z całego świata, w tym 34 osoby w wieku 18-29 lat. Mają oni prawo wypowiadania się, lecz nie uczestniczą w głosowaniach. Tradycyjnie też przybyli tzw. delegaci braterscy z innych Kościołów i wspólnot kościelnych (jest ich pięciu) oraz jeden gość specjalny – br. Alois z Taizé.

Delegację z Polski stanowi 3 biskupów: abp Stanisław Gądecki, abp Grzegorz Ryś i bp Marek Solarczyk, Z nominacji papieskiej w obradach bierze udział także bp Marian Florczyk z Kielc.

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę