Nasze projekty

Symbole ŚDM przekazane do Portugalii. Diecezjalne ŚDM przeniesione

Młodzież z Panamy przekazała w Watykanie delegacji z Lizbony krzyż i ikonę Światowych Dni Młodzieży. Papież Franciszek poinformował, że ŚDM w diecezjach zostają przeniesione z Niedzieli Palmowej na niedzielę Chrystusa Króla.

Krzyż i ikona zostały przekazane organizatorom ŚDM w Lizbonie w 2023 roku po zakończeniu mszy św. pod przewodnictwem papieża Franciszka w bazylice św. Piotra.


ŚDM w diecezjach przeniesione

Na zakończenie Eucharystii papież poinformował również o przeniesieniu ŚDM w diecezjach z Niedzieli Palmowej na niedzielę Chrystusa Króla, począwszy od przyszłego roku.

Reklama
Reklama

Po wysłuchaniu różnych opinii oraz Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia, kompetentnej w zakresie duszpasterstwa młodzieży, postanowiłem przenieść diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży z Niedzieli Palmowej na Niedzielę Chrystusa Króla, począwszy od przyszłego roku. W centrum pozostaje tajemnica Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka, jak zawsze podkreślał św. Jan Paweł II, inicjator i patron Światowych Dni Młodzieży – powiedział papież.

PRZECZYTAJ: Papież: jeśli wybieramy Boga, stajemy się bardziej miłowani każdego dnia

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę