Nasze projekty

Pogarsza się stan zdrowia Benedykta XVI. „Jest jak świeczka, która przygasa”

Pogarsza się stan zdrowia Benedykta XVI. Jak informuje abp Georg Ganswein, jego osobisty sekretarz, emerytowany papież nie jest w stanie chodzić i nie może odprawić Mszy świętej.

Apel o modlitwę w intencji Benedykta XVI pojawił się na stronie facebookowej hiszpańskiej wspólnoty modlitewnej Movimento CIEN.

Abp Georg Ganswein, prefekt domu papieskiego i osobisty sekretarz Benedykta XVI prosi cały świat o modlitwę w intencji emerytowanego papieża. „Jego eminencja oświadcza, że papież Benedykt XVI jest jak świeczka, która powoli i spokojnie przygasa. Jest on w pokoju w Bogiem, ze sobą i ze światem. Nie jest już w stanie chodzić bez pomocy i nie może już odprawiać Mszy” – czytamy.

Reklama
Reklama

Su Eminencia, el Arzobispo Georg Ganswein, prefecto de la casa papal y secretario personal del Papa Emérito Benedicto…

Posted by Movimiento CIEN on Wednesday, October 21, 2020

Joseph Ratzinger urodził się w Marktl am Inn w Niemczech 16 kwietnia 1927 roku. W 1977 roku został arcybiskupem Monachium i Fryzyngi. 4 lata później Jan Paweł II powierzył mu urząd prefekta Kongregacji Nauki Wiary.

Reklama
Reklama

19 kwietnia 2005 r. kolegium kardynałów wybrało go na 265. następcę świętego Piotra. Po 8 latach pontyfikatu, 11 lutego 2013 r. jako pierwszy od kilkuset lat papież ogłosił swoją abdykację. Ostatni raz zdarzyło się to w 1296 roku, 717 lat temu, kiedy papieżem był Celestyn V. Od tej pory Benedykt XVI zamieszkał w klasztorze Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich.

SPRAWDŹ: Benedykt XVI pożegnał brata wzruszającym listem

ag/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite