Nasze projekty

Papież zachęca Polaków: Odmawiając różaniec zawierzajcie Najświętszej Dziewicy Królowej wasze „dziś” i „jutro”.

W czasie audiencji Papież pozdrowił dziś pielgrzymów z Polski i odniósł się do wizyty ad limina polskich biskupów w Watykanie "Niech pielgrzymowanie waszych pasterzy do grobu Apostoła Piotra przyniesie obfite ewangeliczne owoce w ich posłudze dla duchowego dobra Kościoła w Polsce" - powiedział Franciszek.

fot. Mazur/episkopat.pl

Zawierzyć Maryi „dziś i „jutro”

Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. Jutro przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Jej Orędownictwu i waszej modlitwie polecam rozpoczętą w poniedziałek wizytę biskupów z Polski „ad limina apostolorum” – powiedział Papież

Niech pielgrzymowanie waszych pasterzy do grobu Apostoła Piotra przyniesie obfite ewangeliczne owoce w ich posłudze dla duchowego dobra Kościoła w Polsce. Odmawiając różaniec zawierzajcie Najświętszej Dziewicy Królowej wasze „dziś” i „jutro”. Z serca wam błogosławię – dodał.

Dwa filary wolności: łaska i prawda

W swojej katechezie Papież odniósł się do kwestii wolności chrześcijańskiej, przypominając słowa św. Pawła „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus”.

Reklama

Wolność opiera się na dwóch filarach: na łasce Pana Jezusa i na prawdzie. Wolność od niewoli grzechu, którą otrzymali Galaci – a także i my – wypłynęła z krzyża Chrystusa. To szczególny dar, owoc męki, śmierci i zmartwychwstania Pana. Wydając się na śmierć, realizuje On swoją pełną wolność. Wie, że tylko w ten sposób może zyskać życie dla wszystkich. Drugim filarem wolności jest prawda. Jest nią Chrystus, który nam objawia Miłość Boga, przemienia nasze życie i kieruje ku dobru.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę