Nasze projekty

Eucharystia jest za darmo – przypomniał Franciszek

Ofiara Chrystusa jest za darmo, zatem każda Msza św. również – podkreślił papież Franciszek w rozważaniach poświęconych Eucharystii 7 marca w Watykanie. Przypomniał również o akcji „24 godziny dla Pana”, która odbędzie się w wielu kościołach świata z piątku na sobotę.

– Ofiara Chrystusa jest darmowa, a to oznacza, że nawet gdy ktoś chce Mszą św. kogoś upamiętnić, na przykład zmarłego, Msza również jest darmowa – podkreślił Papież Franciszek w swoich rozważaniach o Eucharystii, które prowadzi od kilku tygodni podczas środowych audiencji generalnych.
Mówił również o soborowym zaleceniu, aby kapłani odprawiając Mszę św. używali języka zrozumiałego dla wiernych i w ten sposób „umożliwili zgromadzeniu przyłączenie się do kapłana na modlitwie uobecniającej ofiarę Chrystusa”.
Pod koniec katechezy Papież przypomniał, że piątek będzie odprawiał liturgię pokutną w ramach inicjatywy „24 godzin dla Pana”. – Pragnę, aby nasze kościoły mogły być długo otwarte, aby powitać tych, którzy chcą przygotować się na Wielkanoc, celebrując sakrament pojednania i doświadczać w ten sposób Bożego miłosierdzia – powiedział.

 

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite