Nasze projekty

Papież udał się na badania. Powodem: utrzymujące się przeziębienie

Podczas porannej audiencji generalnej papież nie przeczytał katechezy, jak podkreślił jest "nadal trochę przeziębiony". Włoska agencja ANSA poinformowała, że tuż po niej papież udał się do kliniki Gemelli na wizytę kontrolną, a następnie powrócił do Watykanu.

Fot. Bob Wilson/Cathopic

Na pokładzie białego Fiata 500, dyskretnie papież Franciszek, zaraz po porannej audiencji generalnej, którą regularnie odbywał pomimo przeziębienia i nie czytając przemówienia, udał się do Gemelli na Wyspie Tyberyjskiej na wizytę kontrolną – poinformowała włoska agencja ANSA.

Jak poinformował serwis Vatican News, po badaniach papież wrócił do Watykanu.

Podczas dzisiejszej audiencji ogólnej  z powodu przeziębienia papieską katechezę w imieniu papieża Franciszka odczytał ks. prał. Filippo Ciampanelli z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Zwracając się do wiernych Franciszek powiedział: Drodzy bracia i siostry, jestem nadal trochę przeziębiony. Dlatego poprosiłem ks. prałata Ciampanellego o odczytanie dzisiejszej katechezy. Dziękuję.

ZOBACZ TEŻ: Papież do Polaków: zawierzam Was wstawiennictwu Dziewicy Maryi

Jak czuje się papież?

W poniedziałek, 26 lutego Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowano, że odwołano poranne papieskie audiencje. Jak podkreślono, to „środek prewencyjny”, ponieważ u papieża Franciszka „utrzymują się lekkie objawy grypopodobne, bez gorączki”.

Reklama

Papież Franciszek miał ostatnio pewne problemy z układem oddechowym. Już w minioną sobotę odwołano papieskiej audiencje. W grudniu 2023 r. Ojciec Święty został zmuszony do odwołania planowanej podróży do Dubaju na konferencję klimatyczną, a w czytaniu tekstów modlitwy Anioł Pański i audiencji generalnej pomagali mu wówczas współpracownicy.

Również z powodu problemów z oddychaniem papież został przyjęty do szpitala Agostino Gemelli w marcu 2023 roku. W czerwcu ubiegłego roku przeszedł operację jelit związaną z operacją, którą przeszedł dwa lata wcześniej.

pa,KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę